Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den,

mám druhým rokem řadu tújí zerav obrovský (Thuja plicata Martin), velikost kolem 1 metru. Už loni v létě se na jednom krajním stromku objevilo zvláštní poškození - jakési odraní nebo odrbání kůry. Tehdy jsem měl za to, že mi do toho někdo najel s nějakým strojem, protože túje se nacházejí nedaleko polní cesty i pole. Letos se ale poškození objevilo i na dalších stromcích. Začínám si myslet, že to dělá nějaké zvíře. Prosím podívejte se na přiložené obrázky.

Fakta:

  • Řada tújí dlouhá 35 m je na neoploceném pozemku u polní cesty nedaleko pole i lesa.
  • Poškození se objevilo v létě a na jaře, kdy je kolem dost jiné potravy pro býložravce. Nejedná se o zimní ohlodání.
  • Poškození je ve výšce 60 - 80 cm nad zemí.
  • Odraná je jen kůra z kmínku, částečně z větviček, listy okousané nejsou.

Dotazy:

  • Co by mohlo být původcem poškození?
  • Myslíte, že se z toho stromek vzpamatuje?
  • Pokud by to dělalo zvíře: můžete doporučit nějaký postřik - repelent proti okusu?

Fotografie: foto1, foto2, foto3, foto4, foto5

Díky.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika