Skleník ze dřeva



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 88.250 (?) 
31.12.2011 19:03

Tak možná, že to dřevo přece jen bude stát za úvahu. Ono spíš než co jiného tak se mi líbí a baví mě s ním dělat. Při nejhorším to pude za pár let do kopru a budeme chytřejší.  Mimochodem, objednal jsem si tu příručku, jak mi radil jeden z dopisovatelů, stojí jenom kilo. Akorát nevím kdy se ke stavbě dostanu, letos toho mám už nějak moc. Jinak se chlapi (či dámy) mějte, díky za příspěvky a mějte se fajn v novém roce. Jo, a dneska to moc nepřehánějte, ať se nepotkáme. Vojta V. ARO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 1.1.2012 10:26

Ano, pokud není dřevo v kontaktu se zeminou, může taková stavba (skleník, pařeniště, zimní zahrada...) vydržet dost dlouho. Sám jsem si přestavěl pomocí 10 mm lexanové desky starý chlívek na něco jako skleník. Mám tam v nádobách sazenice na zimní roubování.


"SKLENÍČEK"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.110 (?), 1.1.2012 14:29

Kromě klasiky, tj. dřeva a kovů, existují např. i lamináty, viz prefa-kompozity, profily Prefen, cenové relace je nutné zvážit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jezevec22 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 16.123 (?), 1.1.2012 15:44

Mám již šest let skleník u zdi 5x1,8 m se dřevěnou konstrukcí z modřínu 60 x 40 mm - 1 x impregnováno.  Základ skleníku mám z betonových desek dávaných na štorc (na výšku) asi 12 cm nad hlínu.  Dřevo je "padkami" položeno na vrch betonových desek a skleník je pokryt dutinkovým polykarbonátem o síle 8 mm. Se skleníkem jsem velmi spokojen a dřevo je stále jako nové - nečerná, neplesniví. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 1.1.2012 19:44

Nebylo by možné trochu popsat, jak máte připevněný polykarbonát ke konstrukci, případně připojit i fotku detailu připevnění nebo celého skleníku? Děkuji, jenamater.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jezevec22 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 16.123 (?), 4.1.2012 20:39

Polykarbonát mám připevněn vruty přímo na konstrukci - v polykarbonátu jseu navrtané větší díry asi 12mm vrtákem ohledně roztažnosti materiálu a vruty jsou vypodložené mosaznými a silikonovými podložkami. Fotku bohužel nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.228 (?), 17.1.2012 19:35

Mám dva roky konstrukci ze dřeva, podklad beton, namořeno, použil jsem kašírovanou folii. Zatím naprosto bez problémů a za pár korun. Jen je třeba myslet na řádné větrání. To jsem podcenil a měl jsem tam i 50 st.C.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.250 (?), 28.1.2012 7:38
Zdravím, objednal jsem si a přečetl knížku doporučenou mi členem 157.82 týkající se stavbám skleníků ze dřeva. Zmiňuji jen pro úplnost - v této knize se skleníkům na pěstování zeleniny věnuje necelá stránka a hned v prvních větách se na ní hovoří o tom, že dřevo není pro stavbu vhodné. Nicméně zajímavá publikace, přesvědčila mě o tom, že se nemám pokoušet stavět zimní zahradu, ani kdybych o to stál
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.4 (?), 28.1.2012 10:38

zimní žádnou nebo ze dřeva..??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.130 (?), 28.1.2012 18:43

Zimní zahradu stavět určitě nebudu, jelikož na firmu nemám a kdybych si ji chtěl udělat sám, nedopadlo by to asi dobře. Jinak neříkám, že to není zajímavý architektonický prvek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika