Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mám skleníky asi 25 let, ale proti domnělým škůdcům jsem preventivně nikdy nezasahoval. Několikrát jsem řešil v průběhu vegetační doby proti přemnoženým mšicím na paprikách zadýmováním tabákem, uvažoval jsem i o zásahu chemií proti sviluškám, ale to není dobré v uzavřeném prostoru, kde je i jiná zelenina, než okurky. Asi má smysl v předjaří vystříkat vnitřek skleníku vodou a odstranit na sklech nalepený prach a zbytky plísní. Nevím, jestli to něčemu pomůže, ale každou zimu vyvezu ze skleníků vrchní asi 10cm vrstvu zeminy a nahradím jí kompostem a králičím hnojem a následně zaryju. A to je všechno. Takoví ti běžní skleníkoví škůdci, jako je sviluška chmelová, molice skleníková a mšice, se vám do skleníku dostanou v průběhu sezóny zvenku, jednoduše si je tam přenesete na svém oděvu, aniž byste to věděl. Půdní škůdci se dají postupně vychytat. Jestli jste přesvědčený, že v původní staré zemině škůdci jsou, tak jí ze skleníku vyvezte a nahraďte jinou.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika