Krystal - rada



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?) 
20.9.2010 12:20

Předpokládám, že pokud by pán měl tu příležitost, jistě by révu netápil v květináči na balkoně.

Ještě k tomu dotazu na "květináčové přezimování". Obecně je jedno, jestli máte v květináči odrůdu Krystal nebo nějakou jinou. Problém je to, že réva špatně snáší u svého kořenového systému nižší teploty než -20°C. Při nižších teplotách už kořeny nanávratně vymrzají. (U pupenů a dřeva je mrazová odolnost o několik stupňů vyšší). Pokud nějak zajistíte, že přes zimu ve vašem květináči na balkoně teplota neklesne pod uvedenou teplotu, můžete se těšit na jarní rašení. Ve volné půdě v našich zeměpisných podmínkách k takovému poklesu půdních teplot nedochází (ačkoli při minulé zimě to leckde v povrchové vrstvě bylo "na hraně"). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 20.9.2010 12:52

O pěstování révy v květináči jsem tu poměrně podrobně psal, prohledejte diskuzi. Výhonek 46cm je ale poměrně málo, něco je zřejmě špatně, buď sazenice nebo způsob pěstování. Všechny moje letos na jaře zasazené "balkonovky" jsem zaštipoval kolem 200cm, pouze dva opozdilci mají cca 120cm. 

Škoda, že jste si vybral Krystal, ten není pro květináč příliš vhodný - má poměrně malé bobule a v květináči budou pravděpodobně ještě menší, pokud jim nepomůžete. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika