Kde kupujete sazenice?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?) 
10.2.2015 17:48

Mohu vřele doporučit Breda z Čelechovic pod Košířem, najdeš jeho internetové stránky.CC jsem o něj dostal před týdnem, tří až čtyř očkové řízky.Beru zde opět a veliká spokojenost.Sorty podle listů vypadají tak jak mají.Hodně se zde v diskuzích píše o záměnách odrud u prodejců.Ze všech lonských řízků je mimo slabě rostoucí (již v popise) Veroniky krásný kmínek a i na tažen a předpokládaný signální hrozínek zůstalo dřevo.

Možná namítnete, že chcete raději již hotovou rostlinu, ale myslím řízek je lepší, od mala se rostlinka aklimatizuje na Vaše podmínky.

Mám z tohoto zdroje i lonskou sazenici Vostorg a dvě Irinky, z toho jedna to loni z jara nerozchodila a zbylé dvě sazenky půjdou letos od země.Jsou to tenonká nedochůdčata.Je to možná i tím, že Vostorg a Irinka neochotně koření, tak snad to letos doženou.

At už pořídíte kdekoli, tak at to roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 192.76 (?), 13.2.2015 6:15

Díky za tip!!

Opravdu je révokaz záležitostí vinic a na na zahradě s 20 hlavami se ho nemusím obávat? Jde i o to, že ty podnože ovlivňují dobu dozrávání a odolnost sazenice vůči vápníku v půdě atd.

Asi bych mohl mít i pozdější odrůdu než Cabernet Cortis, neboť mám na zahradě ještě Zweigeltrebe a to mi dozrává bez problému. Takže z modrých rezistentů asi nebude cortis to jediné, co mohu vysadit..

Zahrada 290m.n.m jílovitohlinitá půda, ph neutrální až slabě zásadité (7,4)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 13.2.2015 7:47

Pokud nejste vyloženě ve vinařské oblasti, révokaze se nemusíte obávat.
Podnože ovlivňují prý dobu zrání v tom, že opožďují sklizeň o cca týden. Ale mám to z doslechu, sám jsem to nezkoušel a třeba u Solarisu nebo Cabernetu Cortis to nepozoruji. 
Cabernet Cortis u mne trpí zavadáním třapiny a to jak na podnoži, tak pravokořenný, ale jinde tyto problémy nemá. Chce to vyzkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika