Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím Vás pane Georgi!

Ak môžete zverejniť pdf.Ing.Kratochvíla, urobte to, ale priznám sa, že som sa s použitím hrabanky pri zazimovaní sadeníc vo vinohradoch zatiaľ nestretol. Kto má pri dome pár koreňov viniča, môže si so zateplením pohrať a použiť všakovaké izolačné materiály. S organickými substrátmi mám však nedobrú skúsenosť. Keď som začínal s očkovaním viniča v úrovni zeme a prihrnul preočkované sadenice zmesou perlitu, rašeliny a pôdy, takmer všetky narašené očká mi zotleli. Rašelina, hrabanka, kompost a rôzne záhradné substráty obsahujú množstvo húb a baktérií, ktoré môžu atakovať kultúrnu rastlinu. Prihrnutý kopček ľahkej zeminy nikedy nespôsobil problémy.

Ak Vám narástli hneď v 1. roku na sadeniciach dva 2,5- metrové ťažne + polmetrový záložný, tak to bola veru dobre bujná odroda + bujná podložka. Možno práve to, že hlavná sila z koreňov išla rovno do týchto ťažňov, spôsobilo zastavenie rastu záložných očiek v nasledujúcom roku. Ako som spomínal, kamarát v Čároch v okr.Senica úspešne používal systém záložného mladého kmienka, ktorý sa dal vďaka pružnosti na jeseň ohnúť a zakryť zeminou. Keď bola zima mierna, na jar záložný kmienik odstrihol- okrem očiek na báze, aby cez leto vyrástol nový popri starom. Odporúčam tento systém najmä do okrajových oblastí pestovania viniča. Pred 2 rokmi tu niekto zverejnil video na yutube, kde Rusi ohýbali každú jeseň obrovský hrubý kmeň viniča a navrstvili naň kopec zeminy. Na jar kmeň odhrabali, vyrovnali a "jelo se dál".wink

Nech sa Vám darí!

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika