Netkaná textilie a mulč. kůra - postup u nové výsadby



Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?)
3.6.2009 13:19

Dle mého názoru by bylo lepší nejprve upravit požadovanou plochu pro výsadbu thújí, poté tuto plochu překrýt tkanou textilií (je mnohem odolnější, než textilie netkaná), kterou upevníte u krajů. Poté do tkané textilie udělat otvory o požadované velikosti (např udělat řez do kžíže). Pak do těchto otvorů vsadit thúje a přihrnout mulčovací kůrou. Kdykoliv budete chtít za čas něco přisazovat, tak stačí odhrnout mulčovací kůru, naříznout textilii a sázet.

Zdá se mi to mnohem pohodlnější a praktičtější, než nejdříve sázet, a poté zasazené rostliny obkládat textilií (u již existujících výsadeb je to samozřejmě věc jiná).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 157.6 (?), 19.5.2009 14:55, zobrazeno: 18786x

Budeme sázet tůje a okrasné záhony kolem plotu s keři a zakrslými jehličnany, chci dát na hlínu netk. textili, pak do ní udělat díry a zasázet, na závěr zasypat kůrou. Je to tak správně? Nebo mám vše nasázet do hlíny a textilii dát do prostoru meri keříčky?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.27 (?), 27.5.2009 21:56

Najprv sa sadia tuje a potom sa celá plocha okolo tují pokryje netkanou textíliou. Okraje netk. textílie sa prichytia plastovými klincami alebo svorkami kvôli vetru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 3.6.2009 13:19

Dle mého názoru by bylo lepší nejprve upravit požadovanou plochu pro výsadbu thújí, poté tuto plochu překrýt tkanou textilií (je mnohem odolnější, než textilie netkaná), kterou upevníte u krajů. Poté do tkané textilie udělat otvory o požadované velikosti (např udělat řez do kžíže). Pak do těchto otvorů vsadit thúje a přihrnout mulčovací kůrou. Kdykoliv budete chtít za čas něco přisazovat, tak stačí odhrnout mulčovací kůru, naříznout textilii a sázet.

Zdá se mi to mnohem pohodlnější a praktičtější, než nejdříve sázet, a poté zasazené rostliny obkládat textilií (u již existujících výsadeb je to samozřejmě věc jiná).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Renataferda - (1) - 223.141 (?), 6.7.2009 23:42

Dobrý den, může mi někdo poradit zda má zkušenosti i s folii kolem tujek? Folii, ktera se dava pod jahody. Lze použíit folii, na kterou se dá molčovací kůra? Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.213 (?), 7.7.2009 0:37

Souhlasím s panem Houdalem. Myslím, že takhle je to jednodušší a běžně se to tak dělá. Já jsem taky pokládal první textili a pak teprve sadil. Sice to nebyly tůje ale nějaké keříky, ani nevím jaké 

Jen být Vámi, nahradil bych ty tůje něčím jiným. Je to architektonický nešvar venkova a předměstí. U nás se použití tůjí rozmáhá opravdu "ve velkém". Přece nechceme, aby zahrada vypadala jako hřbitov. Pravidelně se objevují články se stížnostmi zahradních architektů na tůje... Ale samozřejmě nic neplatí na 100%. Jsou zahrady, do kterých se hodí, možná je ta Vaše jednou z nich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.1 (?), 9.8.2009 0:35

Textilie je dobrá proti pleveli, ale na mokrých lokalitách může způsobit přemokření zeminy - přesto, že tuje má ráda vlhko.  Doporučoval bych jen kůru, nebo opatrně a často   mulčovat posekanou trávou.Volně rostoucí živý plot z různých keřů dorůstající požadované výšky je asi lepší. omorika@volny.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika