Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Velmi vysoké stromy v takové vzdálenosti, že by mohly spadnout na dům, hospodářskou budovu anebo cestu, kde je provoz, jsou důsledkem nerozumu při výsadbě a neúdržby během jejich života. Nemyslím tím stav, kdy si dodatečně někdo postaví chatu u lesa. Měla jsem ještě před dvěma roky na svém pozemku dva vysoké stromy, jeden byla bříza 70-75 let stará 2 m od cesty po které jezdí auta a chodí lidé, v druhém rohu 85 let starou borovici. Oba stromy byly nádherné, ale kdykoliv měl být silnější vítr, byl to pro mě děs. V pojišťovně jsem se připojistila pro případ způsobení škody, ale kdyby ta borovice spadla na dům sousedů, nevím jestli by to vůbec stačilo. Naštěstí ČEZ /elektrárny/ ji loni pokáceli, protože ohrožovala stožár vysokého napětí. Co to stálo bych nechtěla platit. Na podzim mi povolil úřad i pokácení té břízy-dřevo kmene bylo úplně zdravé, ale zeshora se občas ulamovaly opravdu tlusté větve. Jsem ráda, že to mám vyřešené. Myslím, že by pojistka 2 miliony /spoluúčast 1%/ na škody nestačila. Chtělo by to vědět, jestli je soused pojištěný. Kdyby vznikla škoda, pak by to zaplatila jeho pojišťovna. Jinak byste musel vymáhat škodu soudně a vymahatelnost práva je u nás slabá. Pokud hrozí, že by nějaký strom mohl padnout na váš dům, bojovala bych. Pokud jsou ohroženy jen hospodářské budovy, soused by musel škodu nahradit, ale nebylo by to pro vás zničující.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika