Příspěvky uživatele - Jerrydecampo

Myrobalan jako podnoz, 23.6.2009
Smenný myrobalán se mi neosvědčil.Leskora nepřirůstá, jen sporadicky.Velkopavlovická, roubovaná v korunce má špatnou kompaktabilitu. oproti tomu na zelené renklódě či na Wangenheimovce pohoda.Zkusím hodit mezi myrobalán a meruňku mezikmen. Máte... celý příspěvek >
Identifikace choroby, 23.6.2009
,,Červené výrůstky´´ jsou žlázky, které se vyskytují běžně, tvar,počet a velikost, jsou odrůdovým znakem, na který se přihlíží při identifikaci odrůdy.Odpozoroval jsem, že třešně a broskvoně jimi vylučují látky, které mravence lákají,... celý příspěvek >
Plodnost Favority, 23.6.2009
Letní roubování je stejné jak u třešní, tak u višní, mám s tím dobré výsledky. Nejlepší je použít vrcholový roub s terminálním pupenem, což by nemusel být na starém stromě problém najít, spíše,jak už bylo řečeno, najít dostateščně silný... celý příspěvek >
Zjištění choroby Třešně, 23.6.2009
Posledí štěpovanec jsem kupoval před pěti léty, dnes si produkuji sadbu sám.Takže, možná jsem trochu dezorientován, ale uvízlo mi v paměti, když se strejda chlubil, že koupil špendlík a sladkovišeň a ona to nakonec byla Napoleonova a Mirabelka... celý příspěvek >
Zjištění choroby Třešně, 22.6.2009
Bez fotografie si netroufnu přesně detekovat. Nicméně se může jednat o více věcí. Je fakt, že minulý rok se projevil na třešních moniliový ůžeh i u nás, ale letos bylo jaro poměrně rychlé, takže jsem úžeh prakticky nezaregistroval. Určitě... celý příspěvek >
Zasychání mladých výhonků, 4.6.2009
Chce to foto, může to být více věcí..třeba u nás je letos dost vlnovníků, dále třeba makadlovka..bez fota lze jen hádat.
Pochlubte se svými výsledky roubování, 30.5.2009 Obsahuje fotku
Tak jsem taky konečně něco nafotil...
Jak namnožit tuji z řízků, 8.5.2009
Dobrý den, na dříve položenou otázku bych i já docela znal odpověď Nevíte někdo termíny množení thují?Vím že snad někdy na jaře a v srpnu, ale nejsem si jistý. Nechcete někdo poradit?
Pochlubte se svými výsledky roubování, 5.5.2009
Reakce na foto P. Pájji Obrost určitě neodstraňovat tak razantně jak je vidět na fotkách, nýbrž bych si s ním pohrál. Pokud při štěpování sesazujete stromek k tenčímu výhonu, tak alespoň zatírejte řezné plochy štěpařským voskem, a hlavně u peckovin... celý příspěvek >
Broskvoň z pecky, 29.4.2009
Dobrý den Tak jsem se pěkně utnul. Výše uvedeným postupem jsem na podzim vysel asi 200kc pecek převážně od odrůdy redhaven, a nic, ani jedna neklíčí. Přeležené nejsou, zkoušel jsem pár namátkou vyhrabat, a po rozklepnutí bylo semeno shnilé a... celý příspěvek >
Šlechtění, 20.4.2009
Děkuji za odkaz, ale moc jsem se tam o genetice nedočetl. Pokouším se křížit mé lokální odrůdy, myrobalán nejlepší chuti, konzistence dužniny a velikosti plodů i atraktivního zbarvení se semenáčkem meruňky, jedním který odolává asfyxii a... celý příspěvek >
Roubování v době vegetace, 15.4.2009
Aehm, být vámi, tak bych ještě s kalkulací počkal. Rouby někdy naraší a pak uschnou, zvláště,jsou li řezané později. Meruňky na myrobalánech mají špatnou afinitu, takže vám můžou do dvou let pomalu odejít. roubování za kůru je opravdu snadné,... celý příspěvek >
Roubování, 15.4.2009
Pásku odstraňuju podle okolností.Pokud roubuju tenkými rouby, tak ji odstraňuju když letorůstky z roubu mají cca 10 cm, protože tenký roub velice rychle sílí.Ostatní většinou během prázdnin, spíše začátkem. Nedovedu si představit ponechání pásky po... celý příspěvek >
Vegetativni schopnosti jabloní a jinych drevin, 15.4.2009
Každy kdo doma lisuje jablka tak ví že když vyhodí někde na mez výlisky, tak na jaře pak pokrývají děložní lístky semenáčků nahnědlou zčásti rozloženou drť výliskú.na podzim je pak lze přesadit do školky, akorát jako podnože budou... celý příspěvek >
Jaký nůž na roubování?, 27.3.2009
Možná se ve vašich očích budu rouhat, ale myslím si, že některé značky jsou přeceněné.Používám obyčejné nerezové zavírací nože českých výrobců a jsem spokojen.Taky belgický kámen je přeceněný.Mám doma dva pískovce, hrubý a jemný, které jsem našel v... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika