Příspěvky uživatele - 76.241

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
mucholapka podivná, 9.11.2008
Mucholapka a ine masozrave rastliny povodne ziju v raselinnych podach chudobnych na dusik. Evolucia im dala do vienka moznost si dusik doplnit "chytanim" hmyzu, v pripadoch niektorych tropickych rastlin dokonca i malych ziab ci... celý příspěvek >
Doma dělané filtrace, prietok cerpadla, 8.11.2008
Ibaze ked na jesen pada listie do jazierka, cerpadlo musi von. Alebo ze by az ked sa zacnu tvorit prve lady? Ano biologia je spomalena pri nizsich teplotach. To ale ma svoje vyhody,... nielen nevyhody. Odburanie amoniaku je pomalsie ale aj rozklad... celý příspěvek >
co s muškáty na zimu?, 8.11.2008
Ja som ich vybral von, ostrihal na 10 -15 cm, othal listky, skratil korene dal do zakorenovacieho subrstratu, riadne zalial, ale len tak aby voda nevytekala a dal do nevyhrievanej garaze. Uvidime co prezije. Juro
použití dřeva na uzení nebo grilování, 8.11.2008
Jeden domaci odbornik pouzil slivku na udenie klobas. Ta vona bola tak aromaticka a jedinecne pasovala na tu chut klobas... Odvtedy len slepo tuzim okostovat nieco podobne. Juro
jak sázet česnek, 8.11.2008
Ono je to viac zamotane. Sulka skutocne ucinkuje proti hubam a je to napisane aj na samotnom vyrobku, Napr. sa pouziva na striekanie broskyn (alebo nie?) Dalsi jej efekt je proti hadatku. Paradoxne v pripade cesnaku sa sulka "predpisuje"... celý příspěvek >
čerpadlo na průtok 2000l/min, 8.11.2008
K tomu nautilusu som zabudul pripisat. Neviem aku ma vydrz, mne siel nonstop pol roka. Ale ma predlzenu zaruku, ak sa nemylim 6 rokov. Pre mna i toto je indikacia, ze je to dobre cerpadlo.
Doma dělané filtrace, prietok cerpadla, 8.11.2008
Cerpadla, tak ako ich casto navrhuju firmy, su predimenzovane vzhladom na bio filtraciu. Pri cerpani vody cez priemerne velky komercny filter s rychlostou 15tis l /h nema ziaden biologicky proces sancu cokolvek vyznamne na vode zmenit tak, aby... celý příspěvek >
čerpadlo na průtok 2000l/min, 7.11.2008
Ja som sa rozhodoval podobne. Nakoniec som si vybral radsej o nieco drahsiu, ale kvalitnu pumpu. Ma za sebou prvu sezonu. Bezala neskoro na jar, cele leto a jesen do konca oktobra nonstop. Je to od Oase Nautilus 110. Chcel som nieco slabucke, co ale... celý příspěvek >
množství výhonů jahodníků, 6.11.2008
Prehnojenie dusikom moze sposobit rast zelenych casti na ukor plodov. I ked Kristalon vyraba hnojivo specialne na jahody, nie kazde obdobie sa musi hodit rozvnake zlozenie a mnozstvo hnojiva. Juro
Vymývaná dlažba, 4.11.2008
Podla mna sa urobi bezny betonovy blok bohaty na frakciu 4/8 mozno aj vacsia. Za surova pred stvrdnutim sa zoberie spongia a drhnutim sa z povrchu vymyje piesok a cement az zostane struktura jemneho kamena zasadena do nevymiteho... celý příspěvek >
Co to vlastně vyrábím, kompost?, 3.11.2008
S tym plne suhlasim. Kompostery v predaji su tak na rastlinny odpad z vacsej terasy alebo malinkatej zahrady. Ale polemizoval by som, ci je dobre kompost nechat odkryty. Moja skusenost je, ze mu velmi pomoze ak sa prikryje. Prehadzoval som pred rokom... celý příspěvek >
Co to vlastně vyrábím, kompost?, 3.11.2008
Iste ale pan Jarik ma problem, pretoze kompostuje len travu. A pri probleme niekedy riesime aj taketo veci...
Co teď s kadeřavostí?, 3.11.2008
Mate niekto info o mechanizme ucinku mlieka? 1. Zlozenie mlieka podpori specificke bakterie, ktore konkuruju samotnej chorobe. Podobne ako probioticka strava konkuruje bakteriam, hubam a kvasinkam v hrubom creve a moze pomoct istym sposobom. V tomto... celý příspěvek >
Piliny k jahodám?, 3.11.2008
Skusenostami neporadim, ale v jednom slovenskom zahradkarskom casopise vysiel velky clanok o pestovani jahod. Cena clanku je v roznych alternativnych sposoboch, autor vychadzal zo skusenosti anglickych pestovatelov. Myslim, ze slama a piliny sa tam... celý příspěvek >
Co to vlastně vyrábím, kompost?, 3.11.2008
Kompost z travy ma aj vyhody. Kedze trava je bohata na dusik, rychlo odstartuje proces. Mozno to overit, ponorenim ruky do kompostovanej travy. Po par dnoch je vnutro vrtvy posekanej travy doslova horuce. Toto tazko dosiahnete inymi zahradnymi... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika