Příspěvky uživatele - Zdenula

Co nyní s objednanou švestkou?, 28.3.2013
Dnes nám přišla poštou slivoň Hanita. Původně jsme mysleli, že půjde rovnou do země, ale ta je zmrzlá na kost. Co teď s ní? Do kýble s vodou a do sklepa? Nebo co poradíte?
Je ještě stále čas vysévat papriky?, 22.3.2013
Minulý pátek jsem vysela na venkovní pěstování papriku Amy a dnes mi vylezly první klíčky :-)
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 16.10.2012
No tak tedy teď nevím. Byla jsem rozhodnuta si Hanitu koupit, už ji mám objednanou u nás v zahradnictví, pro všechny stromky jedou na Moravu příští týden. Ale po vašich posledních příspěvcích si to začínám rozmýšlet. Tak teď nevím, co koupit...
Rubín nebo Rubinola?, 6.10.2012
To je nádhera! Jsem zvědavá, jestli se také takových dočkám. Nakonec jsem se rozhodla pro Rubín, jedeme pro něj příští týden. Jen nevím, jakou podnož zvolit. Chtěla bych, aby kmen nebyl vyšší než tak cca 110-130 cm.
Seženu Táboritu?, 3.10.2012
Dobrý den, píšete, že nikde jinde jste ji pěstovat neviděl, kde je tedy pěstujete, také někde na Táborsku? Já se domnívám, že je to místní záležitost.
Seženu Táboritu?, 3.10.2012
No já nevím, jestli je to ono. Popis odpovídá, až na tu fotografii, tam není ta typická kališní jamka, řekla bych...
Rubín nebo Rubinola?, 3.10.2012
Mockrát děkuji za všechny příspěvky. Jsem zase o něco moudřejší, ale konečné stanovisko jsem zatím neučinila. Musím to ještě zvážit, zatím jsem o malinko více pro Rubín.
Rubín nebo Rubinola?, 2.10.2012
Rozhodla jsem se zasadit jeden z těchto stromů. Nevím, kterému dát přednost, chuťově mi to připadá skoro stejné. Poradíte? Co by jste zvolili vy?
Pozná někdo odrůdu jablka?, 24.9.2012 Obsahuje fotku
Hledáme odrůdu, kterou si zasadíme na zahradu (vejde se nám pouze 1, max. 2 jabloně), proto velmi pečlivě vybíráme a ochutnáváme různá jablka. Zachutnalo nám i toto, bohužel nevím, jaké to je. Pokud by ho někdo z vás poznal, budu ráda. Je hodně... celý příspěvek >
Seženu Táboritu?, 23.9.2012
Tak to mi připadá zvláštní, že by se dvě odrůdy mohly jmenovat stejně. Pak by to ale vysvětlovalo to, co bylo psáno výše. Odrůda pana Bláhy je zimní a odrůda pana Hromadníka je zralá již nyní. Myslím, že je shánět nebudu, jelikož kolegyně říkala, že... celý příspěvek >
Seženu Táboritu?, 23.9.2012
Tak Táborita rozhodně zimní není. Myslím, že právě teď je v plné zralosti. Alespoň kolegyně říkala, že teď dozrává a že vydrží dobré tak dva měsíce, pak prý ztrácí na kvalitě. Když jsme ho ochutnávali, bylo slaďoučké a šťavnaté, rozhodně to nebylo... celý příspěvek >
Seženu Táboritu?, 23.9.2012
Článek jsem si se zájmeme přečetla, je poutavý a informace o Táboritovi působí celkem věrohodně. Počkáme, co na to řekne paní Hanča, ale píše, že se již nemůžeme na nic zeptat, takže to vypadá, že se můžeme jen domnívat, jak to bylo. Třeba si paní... celý příspěvek >
Seženu Táboritu?, 22.9.2012
Díky za všechny reakce na Táboritu. Asi jediné řešení pro mě tedy bude koupit novou jabloň a naroubovat. Jenže když už budu kupovat novou, nebudu roubovat všechny větve, ale něco nechám z té původní, teď zase nevím, co koupit :))
Slunečnice pestrá, 22.9.2012
Jsou také na Mydláku, když jsme tam byli s dětmi na dovolené, nachytaly jich tam spoustu a zase je pouštěly.
Seženu Táboritu?, 20.9.2012 Obsahuje fotku
Děkuji všem za reakce. Myslím, že pravdu má Hanča, jsem též z Táborska a vypadá to podle všech reakcí, že Táborita je místní záležitost :)) Tak nevím, jestli ho seženu, roub bych k dispozici měla, ale není mi nic platný, když ještě nemám žádnou... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika