Příspěvky uživatele - vin_jc

Odrůda Iljičevský raný, 8.9.2014 Obsahuje fotku
Raná modrá moštová odrůda i do okrajových oblastí. Máte zkušenosti? Děkuji.
Lisování rmutu, 20.8.2014
Děkuji host - xxx.xxx.3.143 za příspěvek s praktickou zkušeností s lisováním rmutu - žádné akademické teoretizování, ale zkušenosti. Řadu let si dělám mošt z jablek, takže zkušenosti s drcením a lisováním mám vcelku dobré. Z diskuzí na netu jsem... celý příspěvek >
Lisování rmutu, 8.8.2014
Upřesnění pro p. host - xxx.xxx.79.173. Nemluvím o moštu, ale o rmutu, kde již proběhlo kvašení, kdy se odstraňují z mladého vína zbytky bobulí. K okysličení v této fázi dochází i při práci s klasickým lisem. Nevím do jaké míry je v této fázi... celý příspěvek >
Lisování rmutu, 7.8.2014
Vinobraní se blíží a tak se ptám zkušených. Loni jsem dělal poprvé víno z modré Marqutte. Problém nastal při lisování rmutu. Kašovitou hmotu se mi do normálního lisu nějak nechtělo dávat, tak jsem to dal do hustého síťovaného pytle a do nové, ještě... celý příspěvek >
Nemoc revy, 23.7.2014
vlastamann: " Ranni TSHA pozoruji letos lehce zkadeřené listy." Podle mého názoru je to reakce mladé rostlinky na postřik. Podobně mi reagoval letos vysazený Hasansky sladky ve starší již zapěstované řadě Glenory po postřiku Falkonem. Mladé... celý příspěvek >
Vrublovanie a ockovanie, 26.5.2014
Dík P.Z. (593) za reakci. Alespoň jedna. Ale na to kolik se věnovalo očkování révy je to překvapivě slabá odezva. Kdo očkoval na kmen - napiště jak to trvá dlouho, než očko vyrazí a kdy začne normálně váhon ze starého kmínku růst. Děkuji.
Štěpování révy - stratifikace, 26.5.2014
Zdravím Mirku, jak to nyní vypadá s Tvými pokusy roubování na starou "hlavu", resp. na kořen. Přidej nějaké fotky. Původní fotky s Tvými pokusy byly v podstatě výborný návod, jak postupovat s přeroubováním starých kmenů. Díky.
Vrublovanie a ockovanie, 17.5.2014 Obsahuje fotku
Můj dotaz na hraně tohoto téma. Jedná se mi o očkování na kmínek.  Přikládám fotky, mého prvního pokusu o přeočkování kmínků nevyhovující odrůdy, resp. jak to vypadalo bezprostředně po akci. Zatím se nic něděje, očka nejsou zaschlá, ale jinak... celý příspěvek >
Otužování mladých rostlinek, 23.4.2014
Řízky jsem dal na zakořeňování do temperované vody 9.3. do chladné místnosti (veranda), pak po 3 ža 4 týdnech zakořeněné a jen maličko narašené přesadil do petek na radiátor za okno. Po bohatém zakořenění a též vyrašení výhonů však počasí neumožnilo... celý příspěvek >
Otužování mladých rostlinek, 23.4.2014
Dobrá odpověď, dík. Zakořeňuji víc odrůd za zcela stejných podmínek a některé sazenice jsou už 30 cm vysoké, jiné mají teprve 2 či 3 lístky, i když kořeny téměř zaplnily petku (používám ty 2 l velké). Když to otužování trvá asi 14 dní, kdy se s ním... celý příspěvek >
Otužování mladých rostlinek, 21.4.2014
Způsoby zakořeňování jsou zde popisovány velice podrobně, ale jak postupujete následně, když už jsou řízky pěkně zakořeněné a mladá rostlinka má několik listů? Zajímalo by mě, jaký je postup před výsadbou na trvalé stanoviště?
Množení vinné révy, 16.4.2014
Překvapilo mě, jak dlouho nikdo na můj dotaz nereagoval a přitom je to přece dost předmětná záležitost. Protože jsem kupoval v zahraničí a přišly mi řízky z 2_letého dřeva, tak jsem poněkud znervózněl a pátral a dotazoval se jinde. Byl jsem ujištěn,... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 6.3.2014 Obsahuje fotku
Záleží na všech okolnostech, tedy kvalita sazenice, počasí, stanoviště, ale i celoroční péče o mladou sazeničku. Nemám moc výhodnou polohu viničky, která je v nevinařské oblasti Č. ráje, sazenice kupuji u Bred_ika od r.2010 a vždy jsem rok po výsadbě... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 29.1.2014
Tu poslední poznámku má stejný autor A. Krot na jiném videu pod názvem Часть 3 Виноград Настольная... celý příspěvek >
Prosychání listů, 4.8.2013 Obsahuje fotku
Mě se podobně vybarvují spodní listy Marquette. Půda na mé viničce má dle půdního rozboru deficit hořčíku, je přůběžně do půdy přidáván kieserit. Zejména Nero tím loni hodně trpělo. Letos se to výrazně zlepšilo, i postřik hořkou solí je znát. U... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika