Příspěvky uživatele - 228.52

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vertikutace - sucho, 26.9.2015
Dobrý den, pokud to trávník potřebuje (je tam již spodní vrstva stařiny, plsti) tak je to vhodné udělat právně nyní. Po vertikutaci doporučuji (pokud je to nutné) dosít + pohnojit, již můžete použít podzimní hnojivo a pořádně zalít vodou. Pokud... celý příspěvek >
Řídký trávník, 25.9.2015
Dobrý den, omlouvám se, ta procenta jsem nepochopil, v tomto případě, pokud je vrchní vrstva 20 cm takto hodně písčitá tak nemá smysl v tuto dobu aerifikovat, ale jenom zalévat :-). Vysvětlení velké části Vašeho problému je tedy docela... celý příspěvek >
Řídký trávník, 25.9.2015
Dobrý den, OK, toho písku bylo zde potřeba daleko více. Pokud má být v substrátu běžná zemina (ornice), tak je 30 % písku na tento záměr a travní druhy málo. Nicméně, není v tomto případě ještě nic ztraceno. Udělejte pořádnou aerifikaci, dodejte... celý příspěvek >
Zase ta lipnice, 19.9.2015
Pokud to byla dávka dle návodu (z paměti si ji nepamatuji) tak jednak při přesevech je na kostřavu 10 dni docela málo + záleží jak jste zaléval. Normálně při novém výsevu klíčí kostřava za 10 - 20 dní a linice luční až klindě za měscí a později Směs... celý příspěvek >
Co je to za trávu?, 23.8.2015
Dobrý den, dle mne se jedná se o kostřavy, stín a suší půdu snášejí celkem dobře kostřavy ovčí. Bývají běžnou součástí okrasných či golfových směsí. Kostřav je však velké množství a existují i odrůdy pro pěstování ve skalkách atd. V trávnícíh jsou... celý příspěvek >
Zlepšení kvality mého trávníku, 12.8.2015
Dobrý den, pokud je tráva vzrostlá a jsou tam holá místa tak nejdrříve uděláte v trávníku díry rycími vidlemi po cca 10 cm do hloubky (aerifikace) co Vám to půjde, poté posypete plochu pískem a písek v tak malé ploše ručně rozprostřete, něco málo... celý příspěvek >
Travni smes na sluna mista, 12.8.2015
S dosetím bych počkal na období kdy nebude takové vedro. Přesně jak písešet, budete muset zalévat jako při výsevu i když okolní tráva s vysycháním trochu pomůže. Počkal bych na září, to by už mělo být počasí vhodnější.
Travni smes na sluna mista, 20.7.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, v čem se Vám VV-13/4 nelíbí v jemnosti?, v barvě?. Pokud jde o jemnost tak 13/4 je složena převážně z kostřav červených krátce výběžkatých, tedy podle mne nic tenčího a "jemnolistého" neexistuje a je skoro jedno co je to za odrůdy,... celý příspěvek >
Suche kolesa v trave, je to plesen?, 19.7.2015
Dobrý den, podle fotek to na mne dělá dojem, že celkově je trávník OK, barva nenaznačuje, že by trpěl suchem. Poškožené místo tedy nebude podle mne od sucha. Ještě mne napadá jedna choroba která se vyskytuje nyní v létě na intenzivně ošetřovaných... celý příspěvek >
Postřik proti kornatce, 19.7.2015
Dobrý den, klíčivost bude v těcho vederech bohužel horší, chce to zalévat. Pokud máte Rovral tak použijte klidně ten Rovral. Bohužel to s tou Ortivou jsem četl a již nevím kde, abych dohledal přesné info. Nicméně pokud by to bylo něco vážného tak... celý příspěvek >
Suche kolesa v trave, je to plesen?, 18.7.2015
Dobrý den, každá fotka ukazuje trochu jiný stav, navíc je to foceno z dálky, malé rozlišení, tedy co to způsobuje asi podle fota neurčíme. Nicméně pokud je to sucho tak to poznáte a zjistíte sám viz, můj příspěk. Plíseň se nedá vyloučit ani... celý příspěvek >
Vertikutace v létě, 18.7.2015
Dobrý den, téma vertikutace a zálivka jsem zde rozebíral nedávno jiných vláknech a ne každý se mnou asi souhlasí, jelikož každý máme jiný ( druhově a kvalitou ) trávník, jiné podmínky, jiné zkušenosti a možnosti.  Podobné problémy bude mít... celý příspěvek >
Co je to prosím za plevelnou trávu?, 15.7.2015
Uznávám, že se asi v určení mýlím, je to posešené tedy typické znaky chybí. Může to být cokoliv co jmenoval např. Josef, nejblíže to má asi k tomu medyňku. Nicméně co to podle Vás tedy je?. Každopádně to bude jednoděložné a tím je dáno jak to řešit.
Lipnice roční v trávníku, 15.7.2015
Nechal bych malý kousek trávníka narůst do vyšší výšky ať je to možné určit podle jasných znaků. Takto na nízko střižené je to oříšek, který dle mých zkušeností na 100 % neurčují ani profesionálové, kteří trávy pěstují. Také jsem před lety potřeboval... celý příspěvek >
Travni smes na sluna mista, 6.7.2015 Obsahuje fotku
Barva trávníku je hodně ovlivněna světlem a úhlem při kterém byl trávník focen a světovou stranou. Nemyslím si, že je to nějak extra světlá směs. Samozřejmě v kontrastu např. s lipnicí luční, která je nejtmavší je rozdíl patrný. Např. ve směsi VV-2... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika