Příspěvky uživatele - 56.251

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Napadené listy švestky, 15.7.2010
Dobrý den, co způsobuje "zkrabacení" mladých listů švestky (Katinka) - bez známky mšic či jiného savého hmyzu. Vypadá to nachlup přesně jako od mšic, ale po těch ani vidu ani slechu. Mohly to být třeba mšice, které pak sežrala slunéčka?... celý příspěvek >
Bergeron vs. Veharda, 9.7.2010
Určitě St.Julien. Ale co třeba semenáč Wangenheimovy - šlo by to?
Roubování švestek, 15.6.2010 Obsahuje fotku
Musím se pochlubit se svým letošním prvním roubováním - nepočítám-li 3 jabloně před dvěma lety. Rouby jabloní (asi 35) se ujaly všechny - 6 za kůru, ostatní kopulace/angl.kopulace - tímto děkuji Dr. Vysloužilovi za poskytnuté rouby. Švestky (ze... celý příspěvek >
Cizrna, 12.6.2010
Letos zkouším poprvé - na jižní Moravě v ideálních podmínkách (když pominu letošní počasí atd). S výsledky se podělím. Osivo skutečně drahé jak prase.
Lískový ořech - likvidace kořenů, 10.6.2010
Až zase začne rašit...
Napadené listy švestky, 6.6.2010
Dobrý den, na 99% se jedná o mšice. U nás bývají švestky napadány rok co rok (nestříká-li se). Takže kupte chemii (calypso/karate/pirimor) a střík na ně.
Broskvoně - kadeřavost - rok 2010, 26.5.2010
Kéž by se GMO mohlo považovat za "Bio". Nemuset stříkat, tak proč ne bio? Podle EU protože GMO - kvůli takzvanému principu "předběžné opatrnosti"! (Apropo 15 let jsou GM produkty na trhu a stále nic, tak nevím, čeho se bát? Možná... celý příspěvek >
Broskvoň v biozahradě, 24.5.2010
Nemáte pravdu, v mnohých případech je to zcela jednoduché (vědecky), ovšem nikoliv politicky (resp. byrokraticky). Neznám konkrétně geny pro rezistenci ke kadeřavosti, ale jiné příklady jsou. Například profláklá GM kukuřice rezistentní k zavíječi -... celý příspěvek >
Broskvoň v biozahradě, 22.5.2010
Mohl a roste. Ale já jen tvrdím, že ne všechny biopotraviny jsou zdravější než ty z konvenčního zemědělství. A že hodnota biopotravin (nutriční atd.) je výrazně přeceňována - zejména jejich kvalita. Jsem zastáncem: stříkej, když je potřeba (ne nikdy... celý příspěvek >
Jak to u Vás vypadá s nakvétáním slivoní - švestek, pološvestek?, 14.5.2010
Lepotice v plném květu, Najbolja dokvétá, ale jestli z toho při těch deštích něco bude, těžko říci. Navíc je nemůžu ani postříkat proti škůdcům... :-( Lokalita: Chladnější, vlhčí mírný S svah 550m.n.m.
Správná výsadba pecek trnek a mirabelek, 14.5.2010
Seji vždy napodzim do předpřipraveného záhonu. 1) Mám na jaro méně času 2) Mám na podzim čerstvá semena 3) Spoléhám na přirozenou stratifikaci a selekci slabších rostlin při vlastním klíčení a následném růstu apod. 4) Absence hrabošů na záhonech.... celý příspěvek >
Ideální hrušeň do Žďárských vrchů?, 15.4.2010
Dobrý večer. Jsem v pdobné n.v.. Byly mi doporučeny následující odrůdy: Konference, Clappova, Thirriotova, Nitra, ze starších později plodících Špinka, Krvavka, Solanka. Pozor na opylování - hrušně jsou cizosprašné.
Samosprašný ořešák, 15.4.2010
Zkuste Mars - všichni si jej chválí, navíc je samosprašný. Osobně s ním zkušenosti nemám.
Špendlíky, 13.4.2010
Není myrobalán jako myrobalán. U nás je to ovoce mdlé, nevýrazné chuti, málo šťávy, rychle jakoby "moučkovatí". Marmeláda nevím nevím. Ale podtržené a zavařené byly "kuličky" dobré (pamatuji z dětství - dnes bez záruky).
Klar, Klaret, Klasik, 6.4.2010
Taky by mě Vámi zmiňované myrobalány zajímaly... Něco málo jsem našel - např. že patří mezi "odrůdy Sempra Praha zapsané do odrůdové knihy" (rok registrace 1992) - tak je snad mají tam...
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika