Příspěvky uživatele - f.rozkosny

Prasklina kůry na třešni - 70 cm, 6.5.2010
Mám zahradu na kopci, půdu jílovitou, takže voda též při větší průtrži uteče někam jinam (neplatí však pro stávající přeprchavé počasí)  Hladina spodní vody je u mě i na kopci dosti vysoká a třešním se zde nedaří. Myslel jsem, že bude více... celý příspěvek >
Rajčata, 5.5.2010
Speciální pytle pro tento účel se asi neprodávají. Kupte přměřeně velké igelitové pytle v nějakých domácích potřebách nebo se pokuste sehnat igelitové pytle od průmyslových hnojiv.
Rajčata, 5.5.2010
Ta stříška neřeší výsadbu sazenic rajčat v tuto dobu. Rajčata by stejně v tuto dobu musela mít nějaký hryt proti chladu. Vysazuji vždy rajčata na volný záhon až po zmrzlých. Znám však i lidi, kteří sážou asi o 3 týdny dříve, do igelitových pytlů.... celý příspěvek >
Zurodneni pudy - jilovite, 5.5.2010
Písek samozřejmě trochu pomůže, ale nepřehánějte to. Řeší se to např i přídavkem staré vápenné omítky bez cementu. Dobré by bylo i sehnat vápenné saturační kaly z nějakého cukrovaru nebo od zemědělců pěstujících cukrovku (na Hané jsou však cukrovary... celý příspěvek >
Prasklina kůry na třešni - 70 cm, 5.5.2010
Že by se až takhle projevoval klejotok? Podotýkám, že nejsem zkušený ovocnář, ale jelikož prozatím nikdo na tento příspěvek nereagoval, tak se vyjádřím, jak bych to řešil já, pokud by mě někdo neporadil lépe. Stromek bych zkusil zachránit... celý příspěvek >
Jetel v trávníku, 3.5.2010
Zrovna jeden známý po mě chce, ať mu někde seženu semeno jetele plazivého a mnoha lidem zase tento jetel bílý v trávníku vadí (většinou v okrasném). Pokud se ho opravdu potřebujete zbavit, tak asi jen chemicky, pomocí herbicidů (např. s účinnou... celý příspěvek >
Co je to za hmyz?, 3.5.2010
A ráda se zdržuje na vlhkých a temných místech.
Okusování listů, 3.5.2010
Tak to jsem též zvědav, jestli to někdo určí. Já myslel, že ořešáku se většina hmyzu vyhýbá. Já jsem se setkal pouze s chorobou antraknóza nebo s roztočem - vlnovník ořešákový (puchýře na listech). Co s tím dělat? Z malých stromků se to snad dá... celý příspěvek >
Jeste jeden hmyz, 3.5.2010
Těžko hádat bez obrázku. Pod pojmem štíhlý pravděpodobně myslíte tenký - plochý? Mohla by to třeba být ploštice - kněžice páskovaná, ta je červeno-černě pruhovaná a rychlá.
Je kos škůdce?, 2.5.2010
Okolo staveniště plotové podezdívky jsem včera (vlastně již v pátek) zesekl trávník, abych to moc neuválel a nepošlapal a celý den okolo mne špacíroval kos. To se mu to v nízké travičce dobře hledalo.
Zázraky v zahradě, 2.5.2010
Též jsem si včera (v sobotu), při stavbě podezdívky (ze ztraceného bednění) pod plot, hleděl z očí do očí se dvěma ještěrkami. V podřepu a asi v klidu, přeběhly přede mne asi na 70 cm dvě ještěrky a začali se přede mnou vyhřívat na sluníčku. Foťák... celý příspěvek >
Zázraky v zahradě, 2.5.2010
Pardon pane (Jiří?) i ostatní, které jsem se nevědomky pokusil uvést v omyl. Jde samozřejmě o kostival lékářský nebo-li černý kořen. Při tom psaní k o...  jsem na něco jiného myslel a něco jiného psal. Ještě že jsem nenapsal: : kos, je to... celý příspěvek >
Zázraky v zahradě, 30.4.2010 Obsahuje fotku
 Kojetínsko - 27. 4. 2010
Hnojení česneku, 30.4.2010 Obsahuje fotku
A takhle mě zatím do 28. 4. 2010 narostl (Kojetínsko, severo - východo - východní expozice).
Papriky už ven?, 29.4.2010
Raději počkejte 3 týdny, pokud jdou papriky na volný záhon. Můžete je začít postupně otužovat.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika