Příspěvky uživatele - 39.68

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Výsadba cibulovin, 12.9.2015
Dnes jsem sazela repciky kostkované, královské mají stejný termín. Narcisy jsem sazela už koncem srpna, o nich se v literatuře píše různě - někde srpen, někde až říjen. Myslím si, že na tom až tak nezáleží.
Jak ošetřit půdu po vytrhání plevele, 4.9.2015
Zasypala bych to všechno posekanou trávou a herbicid bych použila jen na znovu rašící kořeny, asi až zjara.
Laminátový bazén nad zemí, 3.9.2015
Pokud projde dveřmi... :-)  mám totiž dojem, že tyhle věci se dováží vcelku, nemontuji se na místě.
Vcelarstvi, 3.9.2015
Jetel plazivý, když se neseče. Ten poroste všude a medu je z něj hodně, lze dohledat na internetu. Kilo semene vystačí na 500 m2 a stojí kolem 150 Kč.
Pýchavka na zahradě, 2.9.2015
Semínka nebo výtrusy - to je zase zbytečné bazirovani na terminologii, když je jasné, co autorka chtěla říct. U nás máme pod břízou kozáky a to každý rok při vhodném počasí, ačkoliv je vždycky seberu všechny.
Jak na starý sad plný náletů, 30.8.2015
Řešila bych to tím Roundapem. Anebo založit požár, tak to dělali naši dávní předkové ;-) 
Uschli v létě slimáci?, 30.8.2015
Jak jsem psala, nejvíc mě překvapilo jejich množství hluboko v zemi. Ale tam nic nežerou a mohou se po dlouhém půstu množit? Na mráz bych nespolehala, ty potvory jsou schované i v nezamrzne hloubce :-) 
Uschli v létě slimáci?, 30.8.2015
Na naší zahradě je nyní skutečně málo slimáků. Některé pivní pasti jsou prázdné. Vylézají ale na pivo z kompostu a také tam, kde jsme kopali hluboko do země, je jich zalezlych v zemí spousta (tak 50 cm i víc pod povrchem). Také na vycházkách jsem... celý příspěvek >
Sekačka chcípe, 29.8.2015
Tohle se nám stalo taky a bylo to znečištěným vzduchovými filtrem, při naklánění sekačky se do něj dostal olej. Filtr jsem vyprala v roztoku saponatu a nechala vyschnout, pak už to bylo OK. Nás filtr je jenom kus molitanu, takže se pral snadno v... celý příspěvek >
Jaké povolení je potřeba na čerpadlo?, 28.8.2015
Tak to vám blahopřeji! :-)  Na zahradě se nadřu celkem dost i bez konví, kromě toho moje ne zrovna nejmladší kolena nesnášejí zátěž a náš potůček je ve strži, chodí se k němu po schůdcích.  Konvemi tahám dešťovou vodu ze sudů. Ale... celý příspěvek >
Jaké povolení je potřeba na čerpadlo?, 26.8.2015
Kdežto podle mého názoru to vodní dílo není, nýbrž pouze "jednoduché zařízení" podle par. 6 vodního zákona, které ovšem slouží k zadržování vody, takže by se měl vyjádřit vodoprávní úřad (v předchozím příspěvku jsem omylem psala o ožp, ten se k tomu... celý příspěvek >
Co vysadit vedle pivoňky?, 25.8.2015
K pivonkam dávám trvalky, které lze bez problémů presadit - pro případ, že by se pivoňky hodně rozrůstaly. Dají se sice také presadit, ale může se stát, že potom několik let nekvetou. Takže bych k nim dala třeba floxy nebo chryzantémy.
Jaké povolení je potřeba na čerpadlo?, 25.8.2015
Jj, je to tak - tohle všechno budeme k žádosti přikládat, kromě c), protože na potoce žádné vodní dílo nemáme a kromě j) které nám příslušný ožp odpustí :-)  Co se týče jámy v potoce, do které chceme zapustit skruž - raději jsem se také... celý příspěvek >
Prosím o identifikaci rostliny, 24.8.2015
Ibišek bahenni? Nevěřila bych, že může růst v betonu. Všude píšou rozmazlovat hojnou zálivkou a kompostem.
Co to je za plevel?, 22.8.2015
To teda máte dobré oči, když na tak nekvalitní fotce dokážeme něco poznat :-)  V tom bahenním zákoutí roste všechno možné a ty drobné potvurky, na které se ptal původní příspěvek, se tam vyskytují v trávě. Bude to tedy asi jak říkáte jiný... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika