Příspěvky uživatele - centor

Co po výsadbě s druhým výhonem, 9.8.2012
Já jsem jel v prvním roce úplně bez fazochů až do 2 m a bez záložních oček, a všude se mi podařilo zapěstovat kmínek ve výšce 70 cm. I přesto, že byla celkem tuhá zima s mrazy, všechna očka letos ve 2. roce plodí kromě 3 umrzlých na jednom keři z... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2012), 9.8.2012 Obsahuje fotku
Tramín se začíná vybarvovat, Kerner vypadá, že s plodností nebude mít problém... Jde o panenskou úrodu - Praha.
Réva - draslík x hořčík, 2.8.2012
Podle nějakých knižních ilustrací jsem nedostatek draslíku viděl spíš jako nekrotizaci a svinování listů od odkraje, než tohleto. Draslíku mám v půdě hodně, tak jsem to ještě nezažil, zato u tramínu mám problém s hořčíkem a ten se projevuje typicky -... celý příspěvek >
Praskání bobulí, 31.7.2012
Na první pohled vypadá Vaše réva zdravě - jestli Vám to náhodou neokusují vosy nebo jiná havěť..?
Réva - draslík x hořčík, 31.7.2012
Máte stejný problém jako já s Tramínem diskutovaný níže, tj. nedostatek hořčíku. Potřebujete postříkat listy roztokem síranu hořečnatého jako první pomoc (2x až 3x), a pak to řešit úpravou půdy. Ideálně si nechejte za pár stovek udělat rozbor,... celý příspěvek >
Žloutnutí listů odspoda + půdní rozbor, 25.7.2012
Ne ne, voda není chemicky upravovaná, filtrace je mechanická písková + ionizační, bezchlorová. Šplouchance občas jsou, ale ne nějak velké, děti jsou celkem malé a pod dozorem... :-)
Žloutnutí listů odspoda + půdní rozbor, 17.7.2012
Palo, moc děkuji za reakci. Postříkal jsem listy síranem hořečnatým a zároveň jím zalil keře ke kořenům (rýčem jsem odhrnul cca 15 cm jamku a nalil tam 5 l naředěného roztoku. Po vsáknutí zahrnul zpátky.) Snad to pomůže, aby se žloutenka... celý příspěvek >
Žloutnutí listů odspoda + půdní rozbor, 16.7.2012 Obsahuje fotku
Dobrý den, druhým rokem mám na zahradě vysazeno 20 keřů Tramínu a Kernera. Zpočátku července začaly listy u Tramínu žloutnout od okrajů, u Kernera se ale toto neprojevuje. Kraus v literatuře popisuje, že Tramín nemá rád moc vápníku v půdě,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika