Příspěvky uživatele - merapi

Uschlé listy slivoně, 13.7.2016 Obsahuje fotku
Pěkný den, na slivoni Wangenheimově se mi velice rychle objevily zaschlé listy, řapíky zůstávají zelené. Na listech byly mšice. Jeden den jsem listy ostříhal, druhá den bylo zase několik dalších větví suchých. Mohou to způsobit mšice? Přikládám... celý příspěvek >
Tavolník Spiraea thunbergii ‘Ogon’ - kde koupit?, 4.5.2014
Pěkný den, pokukuji po tavolníku Thunbergovu, varietu Ogon (syn. Mellow yellow). Nevíte, kde jej sehnat? Děkuji Richard
Úprava záhonu s jílovitou zeminou pro výsadbu, 30.4.2014
Pěkný den, díky za doporučení ohledně jednotlivých rostlin. Potřeboval jsem něco s vínovým listem, nepříliš náročného, ze všech mnou hledaných a prohlížených mi myrobalán vyšel jako nejvhodnější. Vedle něj se mi kousa s bílým květem (Milky way,... celý příspěvek >
Úprava záhonu s jílovitou zeminou pro výsadbu, 30.4.2014
Velice Vám všem děkuji, po tom, co mi zahradní firma zasadila rododendron do jamky v jílu a na plné sluníčko si už nejsem jistý ničím a jsem schopen udělat cokoliv, aby se tu rostlinám dařilo. Bude svátek práce, tak to oslavím s... celý příspěvek >
Úprava záhonu s jílovitou zeminou pro výsadbu, 30.4.2014
Pěkný den, děkuji za návod pro "de..la". :-) Ono přirovnání k cihelně je ale docela trefné, po vrstvě špatné ornice je jíl, který rýčem odkrajuji. Tak se obávám, abych neudělal jen pár van, do kterých pak po okolním jílu bude přitékat voda... celý příspěvek >
Úprava záhonu s jílovitou zeminou pro výsadbu, 29.4.2014
Děkuji za odpovědi. Mimo rašelinu pro kyselomilné rostliny bych použil zahradnický substrát míchaný v Rašelině Soběslav. Chápu tedy dobře doporučení odtěžit všechno do hloubky cca 40 - 50 cm, resp. část jílovité zeminy použít pro smíchání se... celý příspěvek >
Úprava záhonu s jílovitou zeminou pro výsadbu, 29.4.2014
Pěkný den, v části pozemku mám nepříliš dobrou jílovitou zeminu a potřeboval bych ji připravit pro výsadbu okrasných dřevin. - Mám celou plochu odtěžit a nahradit zahradnickým substrátem se štěrkovým drenem? - Do jaké hloubky? - Nebo... celý příspěvek >
Wagenheimova nerodí, 6.12.2013
Pěkný den, v listopadu 2009 jsem zasadil Wagenheimovu švestku. Půda spíše težší, jílovitá, výška cca 460 m. Roste pěkně, ale vůbec nerodí. Kvete, letos i dost, ale nakonec na stromě najdu 2 švestky. Nyní je cca 3-4 m vysoká. Kupoval jsem ji právě... celý příspěvek >
Pulzní kruhový zavlažovač, 29.4.2013
Pěkný den, pro závlahu trávníku bych potřeboval zavlažovač, kterému nevadí železitá voda přímo z vrtu (někdy je i kalná z půdních částeček. Po dvou zavlažovačích od Gardeny už tuto značku nikdy více. Máte někdo zkušenost s jinými... celý příspěvek >
Kde koupit hlízy plnokvětých pryskyřníků, 9.4.2013
Pěkný den, prosím o doporučení, kde koupit hlízy plnokvětých pryskyřníků k určitých barvách, ne jen ve směsi. Především růžové. Děkuji Richard
Prosím o určení keřů, 31.7.2012
Děkuji za reakci. Foto květů bohužel nemám, ale našel jsem si obrázky příslušných druhů a odrůd a také v jakési soupisce druhů mám zkratku SCG, tedy nejspíš S. cinerea Grefsheim. Vedle tohoto tam mám ještě SBC a SJL. SJL by mohl být S. japonica... celý příspěvek >
Prosím o určení keřů, 31.7.2012 Obsahuje fotku
Pěkný den, přikládám obrázky dvou keřů (oba kolem 1,5 m), větší (vlevo na obr 1) má kopinaté lístky cca 5 cm dlouhé, menší (vpravo na obr 1) také kopinaté, ale jen 3 cm. Je také o něco menší. Řekl bych, že jsou rodově... celý příspěvek >
Nejchutnější rajčata, 14.9.2010 Obsahuje fotku
Přeji všem pěkný den. Letos jsem poprvé začal pěstovat vlastní rajčata, objednal jsem je z Tomatofest. Klíčit jsem je dal asi později a malé rostlinky nejspíš neměly moc světla, tak to šlo pomalu a byly to takové vytáhlé nitky, ale nakonce se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika