Příspěvky uživatele - 251.7

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Destilacni pristroj z aukra, 13.6.2016
Pánové, jste studnicí informací a je radost tuhle debatu číst a sledovat. Díky. Martin
Destilacni pristroj z aukra, 10.6.2016
Že bych přeci jen jeden "odkalovač ponechal a do něj dal trochu jedlé sody? Lidi víte někdo jak popsat tu chuť lutru pokaženou sírou? Mě to šlo totiž do takové ořechové až později teklo něco, co vysloveně vonělo a chutnalo jako připálené. ALe nic... celý příspěvek >
Destilacni pristroj z aukra, 10.6.2016
Díky. V jedné diskuzi někdy na začátku roku jsem od Vás Rafaeli četl, že levná italská vína jsou po odsíření levným a vhodným startem pro pokusy s domácí destilací. Nemáte nějaký tip na to odsíření? Tehdy mě to si nakonec zlomilo to opravdu zkusit.
Destilacni pristroj z aukra, 9.6.2016
Úplně jsem přehlédl, že odsíření v blogu od Deslika je uvedeno až u úpravy lutru! Díky Rafaeli. Přesto když tam píše, že: "kyselina siřičitá je v porovnání s obsaženými organickými kyselinami poměrně silná kyselina a proto dochází nejdříve k... celý příspěvek >
Cesnek mi nejde jako babicce, 8.6.2016
Omluva - OPRAVA - správně jsem chtěl napsat: "četl jsem na více zdrojích, že hnojíme cereritem"
Cesnek mi nejde jako babicce, 8.6.2016
Díky za odpovědi. Půda je hlinitopísčitá (za zády je pískovna). Akorát se chystám znovu odplevelit a okopat - jinak by to tak škaredý nebylo. Namořeno jsem měl, přitom babička nemoří. Sadbu dostávám každý rok čerstvou. Četl jsem na více zdrojích, že... celý příspěvek >
Destilacni pristroj z aukra, 6.6.2016 Obsahuje fotku
Zapomněl jsem přiložit obrázek toho přístroje!  
Kyselinky v moštu - jaky změřit/odhadnout, 26.9.2015
Díky za odkaz, takto krásně sepsaný článek jsem ještě nečetl a více mi poodkryl alchymii kyselin ve víně. Koupím tedy K-Reagenz a a pomalu se budu chystat na sklizeň. Je to pro mě jen domácí kvašení, takže o nic nejde - snad jen o ten pocit mít... celý příspěvek >
Kyselinky v moštu - jaky změřit/odhadnout, 25.9.2015
Právě ty zkušenosti bych mohl nahradit aspoň v začátcích měřením. Myslím, že zrovna titrace není moje slabá stránka, takže zkusím K-Reagens. Nicméně díky zatím za odpovědi!
Kyselinky v moštu - jaky změřit/odhadnout, 25.9.2015
Přátelé, chystám se na své první vinobraní. Solaris mi pomalu dosáhl cukernatosti 24 °NM (refraktometrem). Ale nevím, jak jsem na tom s kyselinkama. Máte nějaký jednoduchý osvědčený způsob alespoň odhadu? Mám obavu o příliš kyselé víno. (Mám... celý příspěvek >
Napadení révy - hálčivec?, 3.6.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den kolegové, prosím o radu, je to hálčivec? A co na to? Omite? Díky moc. (Odrůda Solaris, hnojeno nejdříve na list Wuxalem, pak do půdy ke každé rostlině dvě hrsti Orgevitu a trocha síranu draselného, postřik proti houbovým... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika