Příspěvky uživatele - 112.36

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řízkování muškátů, 7.5.2013
Ahoj Evo, určitě to lze a dělá se to tak, ale teď už je poměrně pozdě. Nicméně pokud máš do toho chuť, tak to určitě vyzkoušej i teď. My doma řízkům z muškátů říkáme odjakživa "obnůžky" a ty odebíráme z přezimovaných rostlin tak v únoru/březnu,... celý příspěvek >
Adéla, 3.5.2013
Dobrý den, na internetu hledat umím (na rozdíl od mnohých tazatelů zde)... Spíš mě zajímalo, jestli někdo má konkrétní zkušenost s touto odrůdou a jestli ji zkoušel nepostřikovat sajrajty a s jakými výsledky. Anebo jinak, jak byste s chemií... celý příspěvek >
Adéla, 1.5.2013
Dobrý den, dnes jsme sadili brambory odrůdy Adéla. Koupil jsem jednotnou sadbu kvůli nevyrovnanosti brázd a taky kvůli tomu, že původní brambory už byly zprskané z kdečeho. Dočetl jsem se, že Adély jsou rezistentní vůči plísni. Opravdu není... celý příspěvek >
Co je to za škůdce? Ničí mi Aloe, 29.4.2013
Na prvním a třetím obrázku jsou puklice, na druhém by to mohla být vlnatka.
Gloxinie, 28.4.2013
Jarmilo, reaguješ na rok starý příspěvek. :) Jinak gloxínie (Sinningia), stejně jako všechny rody z čeledi Gesneriaceae (podpětovité - patří sem africká fialka, tořivka, kohlerie, kolumnea a další oblíbené rostliny), přímé slunce nesnáší. Nejlépe jim... celý příspěvek >
Africká fialka, 15.4.2013
Ano, když na listech zůstane voda a pak na to posvítí, vznikají nehezké skvrny. A taky to může být studenou zálivkou. Ale i když tohle všechno vím a snažím se toho vyvarovat, stejně se mi to na některých rostlinkách vytváří.
Poradíte název pokojovky?, 5.4.2013
Bude to jeden z mnoha druhů pepřinců (hledejte obrázky Peperomia, pokud chcete i druhové jméno).
Je už pozdě na stříhání ibišku?, 2.4.2013
Opravdu nelitujte. Po ostříhání budete mít poupat desítky. Takhle máte jedno, které třeba upadne.
Usychání a následné rozdrolení vzdušných kořenů u phalaenopsis, 26.3.2013
Myslím si, že problém by mohl být v tom jižním okně - sluníčko ty vzdušné kořeny popálí. Orchideje mají raději východní stranu. To klokočí vám závidím, už jste zkoušeli semena zasít? Já jsem na podzim sebral několik semen a mám je v ledničce... celý příspěvek >
Tyrolské muškáty, 11.3.2013
Dobrý den, ptám se tady, protože se tady diskutovalo o zaštipování: mají se zaštipovat/zaštipujete i vzpřímené muškáty, nebo jen ty převislé? Díky, Jaroslav
Dendrobium - pokroucené listy, 28.2.2013
Můj skromný názor je ten, že to je ze suchého vzduchu. Rostliny vyhlížejí jinak zdravě a na řádění škůdců to taky nevypadá. Je ale divné, jestli je máte pořád na stejném místě, že by se Vám to dřív nedělalo.
Orchidej stávkuje už rok, 14.2.2013
Asi bych nepřesazoval, tím by se kvetení ještě víc oddálilo. Je pravda, že orchidejím se spíš daří na jižním než na severním okně. Taky bych asi moc na severním okně nerosil (a když, tak ze spodní strany listů - když se voda koncetruje v srdíčku, tak... celý příspěvek >
Poznávačka, 13.2.2013 Obsahuje fotku
A druhá.
Poznávačka, 13.2.2013 Obsahuje fotku
Zdravím, dnes na poliklinice jsem vyfotil tyto dvě rostliny, které neznám. Ta druhá má hlízy podobné hvězdníku.
Doporučení popínavky, 24.1.2013
Natáhněte mu provázek nebo třeba nějakou mřížovanou konstrukci a scindapsus (potos, šplhavnice) se po tom potáhne. Je jich i víc druhů, zelený, s panašovanými listy (jakoby melír), ale myslím, že i další. Roste všude, stačí mu málo světla. Na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika