Příspěvky uživatele - 43.222

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Podnože a skladovatelnost, 12.8.2011
Kratší skladovatelnost zimních jablek z M9 platí jen pro tuto podnož? Je na tom např. J-TE-E lépe? (Pro štíhlá vřetena v řadě.. Na "kmeny" nemám místo.)   Rosťa
Útok bejlomorky ostružinové, 11.8.2011
Při odstraňování odplozených výhonů malin (usychaly dřív, než všechny dozrály) jsem zjistil napadení většiny letošních prutů bejlomorkou. Hálky s oranžovými breberkami uvnitř. Ty jsem odstranil k likvidaci, čímž jich tam moc nezbylo. Je nějaký způsob... celý příspěvek >
Za kolik prodat česnek?, 16.7.2011
Host 25.2. se pravděpodobně předávkoval vtipnou kaší.  Tazatel se zřejmě neptal na čínský šmejd, ale na nedostatkové zboží, které se prý nyní krade. R.
Jak vám žloutne česnek?, 4.7.2011
Na Ostravsku žloutne snad všem, někomu hodně, jiným ještě více. Jsem zvědav, co vykopu. Mám ho prvně. Minulý týden jsem byl na Znojemsku a udivilo mě, že v kraji, kde roste všechno samo, byl česnek taky žlutý, navíc poloviční velikosti než u nás. Čím... celý příspěvek >
Ekologická ochrana rajčat, 9.6.2011
Rusko je země neomezených možností, možná tam ještě mají mlíko od krav a né z rafinérie, jako u nás. Ta bílá voda v krabicích, bohužel, není mléko. Možná by pomohl kořen něčeho, vytrženého o půlnoci z pod oběšence, na šibeničním vrchu. Já to však... celý příspěvek >
Cibule sibiřská, 4.6.2011
Nasadil jsem sibiřskou cibuli, zklamala mě však na celé čáře. Nať je nevýrazné nasládlé chuti, s normální cibulí se nedá srovnat. Jen nevýrazná zelená hmota. Cibule, česnek, pepř a pod. hold musí mít "jiskru", jinak by se mohly... celý příspěvek >
Rajče - kroutí se řapíky listů, 30.5.2011
Díky, už jsem klidnější. Trochu se mnou lomcuje hysterie. Ovoce mi pomrzlo letos všecko. (Ostravsko) Před třemi dny, když předpovídali kroupy, bouřky a uragán jsem natahal všecky rajčata do baráku. 12 kýblů primalex a asi 30 rostlin v PETkách. Včera,... celý příspěvek >
Rajče - kroutí se řapíky listů, 29.5.2011 Obsahuje fotku
Druhý obrázek
Rajče - kroutí se řapíky listů, 29.5.2011 Obsahuje fotku
Kroutí se mi řapíky horních listů. Buď se jen prohýbají směrem dolů, nebo vytvářejí šroubovici. Starší listy jsou normální. Barva je v pořádku, to, co vypadá jako povlak, je odlesk blesku od chloupků. Tvarově jsou nové listy kadeřavé.  Jsou to... celý příspěvek >
Žloutnutí listů rybízu, malin, angreštu i měsíčních jahod, 25.5.2011
U malin mám něco podobného. Podezřívám však sám sebe z aplikace nežádoucího (herbicidního) "vitamínu". Maliny jsou u plotu, za plotem okraj pole, těžko udržovatelný. Na podzim jsem tam stříkal herbicid a mám podezření, že jej chytla sem tam... celý příspěvek >
Žloutnutí listů rybízu, malin, angreštu i měsíčních jahod, 25.5.2011
Podle encyklopedie chorob a škůdců je hnědnutí okrajů listů rybízu a angreštu způsobeno nedostatkem draslíku. (V podstatě totožný obrázek.) Píšou, že na podzim(!) zarýt např. síran draselný co nejhlouběji, do kořenové zóny a další rok větší závlahu.... celý příspěvek >
Kdy preventívní postřik rajčat?, 6.5.2011
To nevím, to nevím, kolikrát, proto jsem se optal. Kadeřavost třeba stříkat už v zimě, i když se projevuje v létě. Většina ovoce taky, když raší, odkvete apod., né až je choroba zlikviduje. Rajče, coby rostlinu choulostivou třeba stříkat preventivně,... celý příspěvek >
Ovoce a mráz, 5.5.2011
U Ostravy to samé, švestky černé. U jabloní se některé květy ještě nerozevřely. Pracovala tam dnes jedna včela, asi otužilec. Přeskakovala z květu na květ, ale nikde se nezdržela. Zřejmě tam nic k žrádlu nebylo. Jen nevím, jestli to něco... celý příspěvek >
Nepřejícné počasi?, 5.5.2011
Těžká rada. Věřící se můžou modlit, ostatní jen vyčkávat. Skoro všichni jsme na tom dost podobně.  R.
Rajčata - je to plíseň?, 5.5.2011
Dnes již můžu odpovědět sám sobě: Bylo to spálené slunkem. Pro mladé rajčata, pravděpodobně i pro ty "v pubertě"  je slunko možná horší, než radioaktivita. (Tu jsem zatím nezkoušel.)    Rosťa
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika