Příspěvky uživatele - 70.100

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ručně kované nářadí, 17.2.2012
Trochu se tu jednak nepochopuje jstá skutečnost. Vyrobím výrobek a umístím na TRH. Když jej TRH koupí, mám zisk. I kdyby ten háček stál pět tisíc, byl úplně na nic a měl své odběratele, je to ok. Koneckonců takto užitečných je 90 % výrobků okolo nás... celý příspěvek >
Renety, 17.2.2012
Chuť v podstatě popsat nelze. Je to specifická příchuť něktrtých jablek. Renety bývají, zdůrazňují bývají menší jablka. tužší chruplavé dužiny. A mají právě tu příchuť. Je to stejné jako když chutnáte Tramín. Ta chuť je nezapomenutelná a Tramín po... celý příspěvek >
Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud, 16.2.2012
Bohužel, zase musím souhlasit s MV, snad mi to bude prominuto. Měli jsme sudetskou několik roků na zahradě, otec ji familierně nazýval sudeťačka a nedal na ni dopustit. Jabko to bylo krásné ale to bylo tak všechno. Chuť průměrně jablkovitá,... celý příspěvek >
Výsev kedlubny, 15.2.2012
Rané košťáloviny se dají sázet ven někdy už i od poloviny dubna i v méně příznivých oblastech, podle počasí. Jsou odolné mrazíkům. Z toho plyne výsev na sadbu někdy kolem poloviny března. Je už taky víc světla a sadba tak neletí nahoru. Pokud jde o... celý příspěvek >
Nezabúdli ste na sýkorky?, 15.2.2012
Už zase? To myslíte, že paní Zdeni je tak omezená, že nepozná sýkoru? Asi před dvěma roky, při intenzivním krmení (30 kg slunečnice a jiné za zimu) mi jednou přiletělo ke krmítku v jednu chvíli 7, slovy sedm sojek. Přeberte si to jak chcete.
Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud, 14.2.2012
Zmiňujete proč který kdo neporovnal cosi s čímsi. Obvykle to porovnat nemohl, protože těch kteří to porovnat mohou, tedy mají zkušenosti, pěstují příslušné stromy, či se zůčastňují degustací, těch je tu tolik, že by se dali spočítat na prstech jedné... celý příspěvek >
Prosba o určení odrůdy, 14.2.2012
Tak jakýsi náznak renetovité chuti to připomíná, ale renety jsem jedl kdysi v mládí, a to je dávno pryč, takže nevím. Velikost plodů je různá, je to vidět z obrázku, jablka jsou velká, ale "obřích" rozměrů nedosahují. Pokud jde o tvar stromu, je to... celý příspěvek >
Odstranění pařezu, 14.2.2012
Mně fascinuje, jak se ten člověk precizně položil do problematiky. Uvedl příklady, vymyslel si parametry nářadí, časy, které vypadaly reálně. A přitom pravděpodobně jediný pařez, který v životě viděl byl ten na obrázku. Neskutečné.
Ručně kované nářadí, 13.2.2012
Skutečně se divím, o čem tu filofsofujete. Je to tím, že neznáte základní ekonomické poučky, už se asi ve školách neučí. Přece kusová a ruční výroba je VŽDY dražší, než sériová a průmyslová. A zkuste si spočítat, kolik si asi řemeslník MUSÍ počítat... celý příspěvek >
Jaká odrůda do chladnější vlhké půdy, 13.2.2012
Pan MV má pravdu. Jen dodám, že na Brněnsku určitě můžete pěstovat i pozdní brambory, pěstují se i na Vysočině a tam je podzim docela jiný. Pokud jde o termín výsadby, u nás se říká, že první májovou noc mají být v zemi, opět u vás to půjde určitě... celý příspěvek >
Založení sadu - prosba o radu, 10.2.2012
Výhody neznám, kromě zpočátku menší výšky. Nevýhody více květů zmrzne zjara při přízemních mrazech. Až to budete sekat, sekačkou, nebo nedej traktůrkem, tisíckrát se proklejete.
Jaká podnož?, 7.2.2012
A kdo ví, kde za sto let skončí ty zde tak adorované "staré" odrůdy? To je přece přirozený pokrok, že staré je zapomenuto a nové přichází. Je to otázka plynutí času, že tato odrůda je teď stará a tato nová. Za 20 roků tomu je jinak. Ty dnešní Topazy... celý příspěvek >
Růže a mráz, 7.2.2012
Přesně, máte recht. A když by se snad něco vody dolů dostalo, zmrzne to a udělá kus ledu, v kterém zamrznou kořeny. Prostě se nedá nic dělat, zjara se uvidí, jak tu někdo napsal.
Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud, 7.2.2012
Ano, tady jste přesně popsal důvod proč staré odrůdy stojí za starou bačkoru. V jedné větě vychválíte jednu vlastnost a zároveň popíšete řadu negativních. Pokud jde o to Čistecké, snad by se podařilo udělat něco podobného a rezistentního. Ale už to... celý příspěvek >
Růže a mráz, 3.2.2012
To bych taky chtěl vědět, zda mi růže nezmrznou. Můžete mi to zjistit?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika