Příspěvky uživatele - 109.116

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kdy začít sekat?, 15.10.2014
Díky teplému říjnu tráva ještě dobře roste (i když ne tak rychle, jako na jaře). Je jí růst se zastaví až s příchodem nočních mrazíků a poklesem denních teplot pod 10°C. Takový teplotní vývoj zatím ale ještě nejméně týden nehrozí. Proto nechte svůj... celý příspěvek >
Rajčata - kdy budete končit rajčatovou sezónu a jak?, 15.10.2014
"..., ale ty z říjnových květů jsme sklízeli na začátku listopadu..." Opravdu???
Jak zlepšit těžkou půdu?, 13.10.2014
... jj,  i s přihlédnutím k tomu, že polystyrén do jílu jen tak nezapravíte, takže je pro daný účel nepoužitelný .
Jak zlepšit těžkou půdu?, 13.10.2014
Když už jste si dal tu práci a vyhledal ceny jednotlivých komodit, vhodných pro vylehčení půdy, možná jste mohl uvést ceny nikoli za tunu, ale za objem - 1 m3. Jedna tuna písku a jedna tuna perlitu, či polystyrénu představují pro praktické účely... celý příspěvek >
Roubování plané třešně, 13.10.2014
"...mi vyrostla u plotu planá třešeň". Strom u plotu může (ale také nemusí) být problém. Vezměte do úvahy, že dosud malý stromek bude za pár let velkým stromem a že může v sousedství vadit. To jen tak mimo Váš hlavní dotaz.
Strupovitost Spartan Vs Rubinola, 13.10.2014
Pan Kaněro uvedl jste, že globalizace není příčinou šíření a vývoje houbové choroby "strupovitost jabloní". A dále zmiňujete i některé podobné příklady z historie, které by to měly doložit. No nevím, já naopak přesně podle toho, co jste napsal, jako... celý příspěvek >
Příprava půdy před založením sadu, 10.10.2014
"Vždyť i na jednom pozemku, v jedné zahradě se budou nacházet půdy se zcela odlišnou půdní struktůrou, složením". Ano, mohou, ale nebývá to zcela obvyklé, půdní struktura se plošně mění velmi pozvolna. Zásadní lokální rozdíly bývají způsobeny jen... celý příspěvek >
Příprava půdy před založením sadu, 10.10.2014
"Půdní rozbor dělá málokdo... nevím o nikom". Já se hlásím. Nechal jsem si ho udělat: a) ze zoufalství na starém pozemku b) ze zvědavosti u nově nabytého pozemku Doporučuji jej všem, kteří to se zahradničením myslí vážně. Není to tak... celý příspěvek >
Málo zakořeněná tráva, 10.10.2014
Protože výskyt sněžné plíseně závisí nikoli na půdě, ale na travinách, které pod sněhem leží. Traviny, které se používají v selektovaných trávníkových směsích jsou na sněžnou plíseň háklivé. Choulostivé jsou především mladé trávníky, jednoleté až... celý příspěvek >
Strupovitost Spartan Vs Rubinola, 10.10.2014
"Mohu Vás a ostaní ujistit zatím na diskuzi zůstávám". To je jenom dobře, já osobně bych byl rád, kdybyste psal častěji, tak jako dříve a neomezoval se pouze na prezentace svých aktuálních výpěstků. "Oblíbený scénář: ad. 1 ÷4..." To je... celý příspěvek >
Málo zakořeněná tráva, 10.10.2014
V tomto máte samozřejmě pravdu, výskyt mechu s jílem přímo nesouvisí, souvisí s půdním Ph.
Málo zakořeněná tráva, 10.10.2014
Ferdo Mravenče, rád bych viděl ten váš trávník i váš jíl. On totiž není trávník jako trávník a není jíl jako jíl. Odlišme "trávník" (šlechtěný, monokulturní, čili koberec) od "trávy". Ano, tráva roste i na jílu, ale trávník nikoli, ten se tam trápí.... celý příspěvek >
Písek pro uložení roubů, 10.10.2014
"Do jakého písku ukládáte vy?" Já si myslím, že je to úplně jedno do jakého. Mnohem důležitější, než druh písku je teplota. Pokud písek začne vysychat, není problém jej zvlhčit. Já do písku např. ukládám a skladuji dřevité řízky révy vinné.... celý příspěvek >
Co na zamezení pohledů od sousedů, 9.10.2014
Souhlas s PP, řešení daného problému pomocí "stromu" mi také nepřipadá příliš účelné, zvláště pokud od stromu primárně nečekáte nic jiného, než aby ukryl vaši terasu. Pro tento účel mi připadá výhodnější a lepší zbudovat pergolovou zástěnu a umístit... celý příspěvek >
Rozvetvena jedla, 8.10.2014
Zapomněl jste si započíst čas a náklady na každoroční pořízení sazenic, jejich výsadbu, pletí, či obsákání trávy kolem sazenic a občasnou zálivku. Možná i likvidaci pařízků po odřezání stromků. Jestliže jedle vyroste do tržní vánoční velikosti cca za... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika