Příspěvky uživatele - thesilen

Růže - listy mají zhnědlé seschlé okraje, 7.6.2023 Obsahuje fotku
Dobrý den, na jaře vysazené růži (Ballerina) schnou okraje listů, viz foto. Našel jsem nejrůznější choroby růží, ale tuhle nedokážu indetifikovat. Poradíte, prosím? Děkuji  
Délka klíčků - sadbové brambory, 1.5.2023
Pardon, zapomněl jsem se přihlásit. Tady přímo odkaz na zboží: https://www.rajdelikates.cz/3604-sadbove-brambory-kerkovske-rohlicky?filter_name=keřkovské Normálně bych v takovémhle eshopu nenakupoval, ale Keřkovské rohlíčky se málokde... celý příspěvek >
Délka klíčků - sadbové brambory, 29.4.2023 Obsahuje fotku
Dobrý den, takhle by asi sadbové brambory neměly vypadat, že? Tohle mi včera přišlo poštou - co s tím? 
Asi vápno v zemi - výsadba stromku, 16.3.2023 Obsahuje fotku
Zdravím, při kopání jámy na ovocný stromek jsem asi 30 cm pod povrchem půdy objevil bílou hmotu - nevím, jestli je to vápno nebo něco jiného - část je stvrdlá a část mazlavá. Teď nevím, jestli můžu na tomhle místě vysadit jabloň a pokud ano, jestli... celý příspěvek >
Odhad odrůdy hrušky dle fotky, 18.9.2022 Obsahuje fotku
Dobrý den, dala by se prosím zjistit nebo alespoň odhadnout odrůda hrušky podle fotky? Jižní Morava, jsou ještě tvrdší, ale už začínají padat, jedna spadená už byla měkká, chuť ale nedokážu moc popsat... sladká, příjemná... Děkuji. 
Nemoc / škůdce révy - identifikace a postup, 3.9.2022 Obsahuje fotku
Dobrý den, prosím o pomoc při určení nemoci/škůdce révy v kontejneru. Jedná se o odrůdu Rošfor, kterou jsem chtěl letos vysadit, ale nevím, jestli ji v tomto stavu můžu dát mezi ostatní keře - mám provést nějaký postřik? Nebo jak prosím postupovat... celý příspěvek >
Kolik plodů nechat na sloupovité jabloni?, 8.6.2022 Obsahuje fotku
Zdravím, letos mi poprvé zaplodila tříletá sloupovitá jabloň Red Spring. Kolik plodů mám na ní prosím nechat? Je jich tam teď 8, dva těsně u sebe jsem už odstranil. 
Mšice nebo moniliová spála?, 28.5.2022 Obsahuje fotku
Dobrý den, na pětileté meruňce mi zasychají konce větviček, viz foto. Stromek je ale letos hojně zasažen mšicemi - dá se prosím nějak poznat, jestli je usychání větví následkem působení mšic nebo spály? A co s tím prosím udělat? Mám ty konce ještě... celý příspěvek >
Rezistentní nenáročná jabloň - polokmen - výběr odrůdy, 5.11.2021
Děkuji, přečetl jsem zdejší vlákno o Rajce a vypadá taky velmi zajímavě, mimo jiné je to jeden z rodičů mnou předvybraného Merkuru. Můžu se zeptat, jak je náročná na pěstování a jakou péči ji věnujete? Kolik jakých postřiků atd... Ve Fytosu píšou... celý příspěvek >
Rezistentní nenáročná jabloň - polokmen - výběr odrůdy, 5.11.2021
Já ale rozhodně nevybírám jablka podle vzhledu, své požadavky jsem přece popsal jasně a vzhled je pouze jeden z mnoha parametrů, navíc na něm úplně nelpím, proto i píšu, že žlutoplodé odrůdy jsem vyřadil předběžně. I mezi červenými jablky se dá přece... celý příspěvek >
Rezistentní nenáročná jabloň - polokmen - výběr odrůdy, 5.11.2021
Dobrý den, mám zdejší fórum v posledních týdnech přečtené odshora dolů a zpět, ale už se v tom trochu ztrácím, a proto chci vás zkušenější poprosit o radu. Mám v zahradě místo na jeden dominantnější strom a rád bych zde vysadil nějakou zimní jabloň... celý příspěvek >
Postřik jádrovin - kdy?, 29.4.2021 Obsahuje fotku
Dobrý den, chtěl jsem se jako začátečník zeptat, zda můžu stromy při postřiku proti padlí a strupovitosti nějak poškodit či spálit. Tedy nakolik je důležité, jak moc jsou už otevřené květy či narašené listy. Letos budu stříkat poprvé, mám jednu... celý příspěvek >
SULKA postřik - jak moc narašené můžou být pupeny?, 26.3.2021 Obsahuje fotku
Přidávám fotky pupenů svých stromů - je možné prosím ještě některé postříkat Sulkou?
Hrušeň Abate fetel, 29.10.2020
Dobrý den, v zahradnictví Urban v Želešicích mají v nabídce tuto hrušeň jako sloupovitou. Neviděl jsem osobně, jak jejich výpěstek vypadá, ale překvapilo mě to. Je možné tuto odrůdu zapěstovat do nějakého sloupového tvaru, aby normálně plodila a... celý příspěvek >
Jakou podnož pro broskvoň - mandloň, semenáč nebo GF677?, 29.10.2020
Dobrý den, chystám se sázet na menší zahrádku dvě broskvoně a v okolí mám možnost zakoupit stromky na podnožích mandloň (p. Venuta Kadov), broskvomandloň GF677 (p. Urban Želešice) a broskvový semenáč (Brabec Modřice). Poloha 190 mnm, Židlochovicko.... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika