Příspěvky uživatele - Fidoluky

Madame Verte?, 21.11.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, dle mého soudu nehniličila. Zde jsem našel foto z vykopávání, lepší bohužel nemám. Strom by stejně býval už asi do dnešních dnů nepřežil, ale mohl jsem si ho naroubovat.
Madame Verte?, 15.11.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, mívali jsme starou hrušku, trhali jsme je v polovině října a zrála od listipadu. Podle mě to byla Madame Verte. Mám jen tuto jednou fotku z konce srpna 2006. Než jsme strom museli vykopat, kvůli stavbě domu. Pamatuji si, že mi hrušky... celý příspěvek >
Bílá plíseň v půdě, 14.11.2015
Stejnou plíseň jsem našel kolem kořenů hrušky, kterou jsem asi půl roku poté co uschla vykopal. Byl to ale už starý strom, který odešel věkem. Jinak by se mělo na místo, kde rostla peckovina dát něco jiného, třeba jabloň, hruška, nebo ořech.... celý příspěvek >
Bavayská renklóda, 28.10.2015
Dobrý den, dá se někde v ČR sehnat tato renklóda? Díky MB
Podzimní výsadba, 28.10.2015
To zda se nejdříve máčí a nebo stříhá, to je opět ozázka, všude píší něco jiného. Já jsem nejprve máčel, pak stříhal a pak zase máčel a to tak, aby celkové máčení nepřesáhlo 24 hodin. Ale jak říkám, každý Vám poví něco jiného...
Podzimní výsadba, 28.10.2015
Dobrý den, koupil jsem ve školce hrušku, na semenáči, stromek byl zřejmě čas venku z hlíny, kořeny byly suché a po odstřihnutí asi 1/4 jsem se dostal na  "bílé dřevo", poté jsem stromek namočil na noc do vody. Mám sestřihnout větve už... celý příspěvek >
Hustota výsadby, 25.10.2015
Ano, na to jsem zapomněl, hrušně na semenáči a slivoně na myrobalánu. Takže porostou hodně...
Hustota výsadby, 25.10.2015
Dobrý den, jak daleko od sebe sázíte čtvrtkmrny jádrovin i peckovin? Jde mi zejména o hrušky, švestky, třešně, ve formě čvtvtkmenu. Dříve jsem sázel tak 6 metrů, lze dát i kolem 4,5 metru? Aniž bych v budoucnu měl problém s kvalitou... celý příspěvek >
Méně známé / staré ordůdy, 17.10.2015
Ano, máte pravdu Dielovu jsem opravdu u nás vypátral, Standu Bočka neznám, ale nabízí ji Fytos Plzeň. Bohužel poštou mi jí nepošlou a jet do Plzně, to je pro mě dražší, než si jí koupit za 450 Kč v Německu. Stejně jsem chtěl Jan DeArc a tak mě... celý příspěvek >
Méně známé / staré ordůdy, 15.10.2015
Jasně že na naše poměry je cena vysoká, ale tyto odrůdy jsem v ČR nesehnal. Na německé poměry je cena opravdu nízká, ale hlavně za dopravu. Dostal jsem se komplet na polovinu ceny oproti jiným školkám v Německu, nebo Rakousku.
Amanliská, 15.10.2015
Že se jedná o Amanliskou soudím dle popisu stromu a plodu v pomologii, co doma mám a dále z toho, že jsem dohledal nabídku ovocnáře, který mi stromek prodal jako Křivici a kromě Amanliské v jeho nabídceo byly samé známě odrůdy.
Méně známé / staré ordůdy, 14.10.2015
Dnes jsem si na stránkách pflanzmich.de objednal 1x Jeanne dArc a 1x Dielovu. Mají nízké ceny stromků i dopravy (na Německo). Koukal jsem že mají třeba i Tongréskou, Pitmastonskou, Madame Verte, Poiteau, Drouardovu nebo Ministr Lucius. To je... celý příspěvek >
Říjnová sklizeň, 12.10.2015
Dobrý den, podle pomologie se Bohemica sklízí ve 2. polovině října, dnes u nás byly -3 a bude to i pokračovat dál. Mám sklidit? Díky M.
Oullinská renglóda, 11.10.2015
Oulinské se podobá i Ontario, podle mojí staré pomologie se s ní místně zaměňuje. Mám obě, Ontario zraje o pár dní dříve a přijde mi víc sladké a o trošku menší. Barva je víc do zelena. Některé jsem dal do lednice a vydržely mi dobré až do začátku... celý příspěvek >
Amanliská, 8.10.2015
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s touto hrušní? Před pár lety jsem jí zasadil v domnění, že je to Křivice, nyní se z ní vyklubala Amanliská. Plody defakto všechny rovnou shnily, aniž by nějak konzumně dozrály. Má to cenu? Díky M.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika