Příspěvky uživatele - Ruben

Hydroponie 2015, nějaké zkušenosti?, 24.5.2015
Rajčata určitě nebudou jako ty z dovozu v marketu, ty se totiž sklízi ještě zelené a pak se nechají zčervenat v etylénu, to je to proč nemají chuť, protože nezčervenaly přirozeně na slunci.
Hydroponie 2015, nějaké zkušenosti?, 24.5.2015 Obsahuje fotku
Zdravím všechny netradiční zahradkáře. Podělí se někdo o své zkušenosti a výsledky ohledně hydroponického pěstování zeleniny? Letos jsem to poprvé vyzkoušel a vypadá to moc dobře, zasadil jsem ledové saláty, štěrbák, pár rajčat a výsledky jsou... celý příspěvek >
Slimaci oziraji vsechno listi na vysazenych ovocnych stromech, 22.5.2015
Zkuste kmínek omotat odizolovaným měděným drátem, ne takovým tím lakovaným na trafa a tak, ale elektrikářským, třeba to pomůže, někde tady na foru řešili měděné plechy kolem záhonu, že to slimák nepřeleze, tak by to mohlo fungovat i takhle, prostě... celý příspěvek >
Rybíz, je to vírový zvrat?, 5.5.2015
Taky jsem ořezal všechny podezřelé větvičky a zatím to vypadá v pohodě, tak uvidím. Pokud ale budou plody zase jak broky tak pujde žehem.
Jen tak pro zajímavost. Ředkvičkový nepovedený list, 1.5.2015 Obsahuje fotku
Jen tak pro zajímavost zde dávám foto listu ředkvičky, který se nějak zapoměl rozdělit a vyrostl z něj trychtýř :-)
Kapková závlaha do skleníku, 26.4.2015
Ty závlahy jsou dělané na 0,5 baru, ale při tom tlaku musím mít kapače skoro zavřené, jinak je z něj postřikovač, ale myslím, že to je jeho původní určení (irrigation - zavlažování) takže když je více pootevřete, mělo by to fungovat a pokud je... celý příspěvek >
Kapková závlaha do skleníku, 25.4.2015
Tyto sady z Číny mám ve skleníku taky. Jako páteřní rozvod stačí použit černou hadičku 16 nebo 20 mm, do ní mám připojené 20-80cm kousky té tenké hadičky, která je součásti sady a na koncích jsou kapače. Já to mám přes omezovač tlaku napojeno na... celý příspěvek >
Co je to za strom, 12.10.2014
Dodatečně ještě upravuji: Pánové a paní Lído :-D
Co je to za strom, 12.10.2014
Pánové, děkuji za objasnění co to je a zároveň za varování. Škoda no, na podzim vypadá opravdu hezky, ale přesvědčili jste mě a už ji teda nechci :-)
Co je to za strom, 12.10.2014 Obsahuje fotku
Věděl by někdo jak se jmenuje tento stromek? Chtěl bych si ho koupit na zahradu, ale nevím pod jakým názvem shánět. Děkuji.
Cesmíny, co jim je?, 3.6.2014
Děkuji za informace, odstraním všechny poškozené listy a zkusim stříknout nějakým fungicidem, až zjistím který by byl vhodný.
Cesmíny, co jim je?, 2.6.2014 Obsahuje fotku
Věděl by někdo co se stalo těmto cesmínam? Staré jsou asi 3 roky, až letos začaly listy žloutnout a pak hnědnout. Zasazeny jsou v substrátu s větším přídavkem rašeliny, cca 1 x měsíčně přidávám do zálivky kyselý humát, jinak nijak... celý příspěvek >
Rybíz, je to vírový zvrat?, 2.6.2014 Obsahuje fotku
Dobrý den. Můžete mi někdo s určitosti potvrdit, jestli je to vírový zvrat na černém rybízu? Přikládám foto, vlevo by měl být zdravý list z vedlejšího keře a vpravo ten napadený. Na fotce to nemám, plody nějaké má, ale dvě větve mají úplně... celý příspěvek >
Kalfas jako květináč - zdravotní hledisko, 10.4.2014 Obsahuje fotku
Já jsem také nechtěl kupovat předražené truhlíky, tak jsem si je sešrouboval z neimpregnovaných střešních latí 6x4 cm a natřel nezávadnou lazurou. Vnitřek jsem vyložil černou mulčovací folii a připevnil ji ke stěnám sponkovačkou. Truhlíky slouží už... celý příspěvek >
Previcur versus mykorhizni houby, 16.3.2014
Diky za informaci.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika