Příspěvky uživatele - Neználek

Cínie (ostálky), 13.6.2021 Obsahuje fotku
Něco se nám objevilo na listech, tipuji to na nějakou plíseň, ale na padlí to nevypadá, viz. fotografie. Mohl by prosím někdo identifikovat chorobu a doporučit chemickou ochranu? Děkuji moc.
Roztočík jahodníkový, 4.5.2018
ta se pozná když se rozřízne kořen, ale není to...
Roztočík jahodníkový, 4.5.2018
odrůdy máme 4 různé, z hlavy si je bohužel nepamatuji... o jahodníky jsme se starali jako o vlastní, zálivka, kypření, hnojení...  mám 30 let zkušennosti zahrádkáře, ale tohle se mi ještě v takové míře nestalo...
Roztočík jahodníkový, 4.5.2018
kontejnerované sazenice, nyní kvetou...
Roztočík jahodníkový, 4.5.2018
Foceno to je po bouřce, proto je to kolem utužené a přemokřené. Jinak kypříme řádně. Sázeno asi tři týdny zpět, do substrátu určeného k výsadbě jahod.
Roztočík jahodníkový, 3.5.2018 Obsahuje fotku
prvně jsme mysleli, že bude zlobit roztočík jahodníkový, ale ochrana nezabírá... odbornici určitě poradí co nám ničí jahody, předem děkuji
Měkčení zálivkové vody, 9.4.2018
Upravit pH je celkem laciná záležitost. Ale snížit tvrdost na přijatelnou hodnotu mi vychází minimálně na 100,- Kč/m3 (chemicky). Což je pak lacinější městská voda, kterou nechám odstát v barelu dva dny, aby vyprchal chlór, ta má u nás tvrdost kolem... celý příspěvek >
Měkčení zálivkové vody, 9.4.2018
Máme na zahradě studnu kde tvrdost vody je kolem 38 °N. Existuje nějaké smysluplné a ekonomické řešení měkčení zálivkové vody na zahradu? V teplých měsících zaléváme cca 250 litrů denně. Díky všem za reakce.
Karathane NEW, 1.6.2017
Odpovím si sám  Vyzkoušeno na jabloních: funguje perfektně 
Karathane NEW, 19.5.2017
S úspěchem jsem používal na padlí u jabloní, angeštu a vinohradu Karathane LC, už se bohužel nevyrábí. Má někdo zkušennosti s Karathane NEW při ošetření padlí u angreštu a hlavně jabloní? Podle příbalového letáku je NEW určen jen na ošetření vinic.... celý příspěvek >
Jak odšťavnit hrušky?, 19.8.2016
Nakrouhat, plátěný pytel a hurá s tím do vinařského lisu. Pokud nechcete aby zoxidovaly, tak ještě před tím spařit. Myslím opravdu kvalitní vinařský lis, hydraulický, ještě lépe pneumatický, ne nějaké strašítko za pár kaček.
Radikální řez meruňky, 29.7.2015
Pravidla Zahnova řezu bohužel na 100% dodržet nemohu, to bych toho moc neořezal.  Ale snažit se samozřejmě budu...
Radikální řez meruňky, 28.7.2015
Všude se uvádí, že u meruňky lze provádět řez do konce srpna. Já ale potřebuji opravdu radikálně zmenšit korunu. Meruňka má cca 20-25 let a potřebuji odstranit 1/2 až 2/3 dřeva, odrůda neznámá. Proto se ptám kdy je tento "nešetrný" zásah nevhodnější... celý příspěvek >
Usychající brambory - počasí, 30.6.2015
U nás na Znojemsku jsou oblasti kde spadlo za celý červen 7 mm. Takže běžte něco říct místním zemědělcům o celorepublikovém průměru a poženou vás vidlema.
Kyselina chlorovodíková, 2.6.2015
Tak ale místní znalci určitě už vědí kolik je třeba +/- kyseliny na jeden kubík aby se pH pohlo o určitou desetinku. Nechci to přesně, jen abych měl představu jaká je spotřeba HCl oproti komerčně prodávaným přípravkům na snížení pH.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika