Příspěvky uživatele - 213.137

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lucasova, 10.11.2023
Nejdelší skadovatelnost by měla mít Bohemica. Vloni vzorek vydržel (venku u domu na terase kde nemrzne) i po vánocích. Do sklepa nedávám ani brambory, jsou stále v zahradním domku přikryté, až kdyby byly větší mrazy tak je přenesu do sklepa, tam je... celý příspěvek >
Tvar špičák, 10.11.2023
Někdy pošlou v krabici stromek se špatným kořenem, to je ta nejhorší varianta, to je pravda. Případ z 2/3 useknutý nebo rozštíplý kořen a ke všemu broskvoň sázená na podzim, i takový stromek se podařilo zachránit, korunka šla při výsadbě hned pryč,... celý příspěvek >
Farclo, 31.10.2023
Monilie asi už dávno spí. U mě Farely ani Farhial taky nehnily, asi záleží na více faktorech. Výdrž Farcla tedy dušičková a Kech psar bude až do listopadu? Má pan Jiří (FM) nějaké plody Kech Psaru na porovnání letos? MH
Halehaven a Fairhaven, 31.10.2023
Můžu jen potvdit, že VP tvoří největší stromy meruněk, na dobré půdě po pár letech 6m, ale na škodu to není, protože větší koruny mají šanci uniknout jarním mrazům i strupovitosti plodů. Meruňky se pěstují s terminálem i bez terminálu. U odrůd s... celý příspěvek >
Skladování jablek, 27.10.2023
Nemusejí být ty jabka větrané? Údajně skladované ovoce tvoří plyn, když se neodvětrá tak dochází k rychlému dozrání a moučnatění, ale v při nízkých teplotách v lednici nevím. MH
Farclo, 26.10.2023
Jako rarita tyto pozní meruňky super, aspoň je v zahradě co pozorovat. Co mají říkat na jihu ve středomoří, tam žádné zářiovo/říjnové meruňky nemají, v řecku zraje Farclo koncem srpna, tím to končí, pozdnější odrůdy asi nejsou, kromě Kech Psaru ale... celý příspěvek >
Farclo, 24.10.2023
Paráda, myslel jsem že letos změknou dřív, a že nezmrzly, tady bylo už -3°C? Co takový Kech psar, ten to do dušiček možná nestihne. MH
Meruňka z pecky, 22.10.2023
Dřív se sadili meruňky hodně z pecek většinou ve dvoře u domu, často jen jeden strom a plodil vždy dobré plody i když kvalitou nemusely být tak ušlechtilé jako koupená odrůda to je pravda. Že by to byl tak jednoduchý trik jak poznat předem tu... celý příspěvek >
Farbuz🍑, 22.10.2023
Dívám se, že ji mají i v zahradnictví Spomyšl.Pokud zraje nakonci nebo až Bergeronu tak dobrá trefa. Zajímavá je odolnost na moniliu, asi se tím myslí hniloba plodů. MH
Meruňka z pecky, 15.10.2023
Zkoušel jsem uchovat pecky z meruněk v kartonové krabici, byly v zahradním domku v suchu, tak po měsíci už byly všechny jádra uvnitř uschlé. Z toho jsem usoudil, že pecky nesmí nikdy uschnout jinak je po nich. Nevím jak vám mohli v horku a suchu... celý příspěvek >
Dozrleli jablone 🍎, 13.10.2023
Jde vidět že se nadstandardně staráte, pěkná úroda, na tak malé stromky opravdu hodně jablek, takové fotky dávají do reklamních katalogů. Jste v teplé a suché oblasti, určitě taky často zavlažujete? MH
Farclo, 6.10.2023
2-3 roky zpět mi dozrál Farhial v tuto dobu, byly už spadlé na zemi měkké meruňkové dobré. Farclo je ještě pozdnější, u mě by asi nedozrálo, už se řítí ochlazení hlavně v noci k 0°C. Ten Kech Psar musí být zvláštně odolný jestli vydrží do dušiček,... celý příspěvek >
Farclo, 5.10.2023
Pěkné, takže letos ti taky stihly nejpozdnější Farcla dozrát. Měl jsem Farclo ze Spomyšle, na jaře odešlo, předtím 2x v květu zmrzlo s ostatníma, takže plodu jsem se nedočkal. Ve Spomyšli teď nejsou, už je říjen tak kdoví jestli letos ještě... celý příspěvek >
Meruňka Faralia, 4.10.2023
Tak ta Faralia tak příliš pozdní není, se dívám má zrát po Bergeronu. Asi vám poslali záměnu, nějaký Fardao Farclo nebo tak. MH
Jabloně a hrušně odolnější monilióze, 3.10.2023
Z jabloní nehnije Idared. Třeba Jadernička nebo Prima, obaleč = moniliová hniloba, ztráty 100%, na stromě nezůstane nic vše zlikvidováno jak píšete. V zahradě jsem viděl starou odůdu co vypadala taky odolně, asi Jonatany. MH
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika