Příspěvky uživatele - 40.227

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mohu již přenést do skleníku?, 9.4.2023
Střední Čechy, 220 m n.m., rajčata jsem před víkendem vysadila do skleníku, v kelímcích tam čekají papriky, dýně, lilky, zinnie... Skleník má teplovzdušný ventilátor, který spíná při cca 5 stupních nad nulou. Nejnižší teplota tento víkend 6,3... celý příspěvek >
Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci, 29.3.2023
Vyřazuji Reisetomate. Vypadá fantasticky, ukusování "stroužků" je bezva vychytávka, ale má mizernou chuť a sklony chytit každou chorobu, ideálně plíseň, i když všechny rostliny kolem jsou zdravé. Dále neprošlo Buratino. Chuť průměrná, vzhled... celý příspěvek >
Jaké ovocné stromky budete kupovat?, 25.3.2023
Vysadila jsem Katinku na Wavitu, Jofelu na Wangenheimce, asijskou hrusen Nijiseikii,   merunku Harlayne na Wangenheimce a jeste musim zasadit morusi Gerardi Dwarf. Vsechno male, aby se to veslo :-) E.
Jakou švestku vybrat?, 8.10.2022
Take jsem resila vyber svestky, podminka byla nizky vzrust, cili podnoze wangenheimova ci wavit. Nakonec jsem na zaklade cetby diskuzi vykoumala idealni trojici Katinka, Hanita, Jofela (kupodivu presne tyhle 3 tu nekdo zminoval), jenze mista malo.... celý příspěvek >
Zkušenosti se zeleným a růžovým rybízem, 11.9.2022
Na jařed 2021 jsem začala sázet nové keře, vybírám nejlepší odrůdy pro mou zahradu. Z růžových je u nás nejlepší Gloire des Sablons (Starkl) a Lubawa (místní zahradnictví). Koupila jsem ji jen se sběratelských důvodů, ale překvapila a byla už... celý příspěvek >
Zkroucene listy rajcat, 18.6.2022
Letos se nám to stalo také - poprvé. Pěstujeme v květináči, použili jsme kupovanou zeminu. Listy se zkroutily poté, co byly pár dní za sebou extrémně nízké ranní teploty (někde i mrzlo, kousek od nás naměřili 1 stupeň). Některé listy jsem otrhala,... celý příspěvek >
První preventivní postřik proti PB, 7.6.2022
Zkousel jste nekdy pestovat brambory pod strechou? Da se zastresenim u brambor zabranit PB jako u rajcat? Mam uz vychytane pestovani rajcat bez postriku (ve skleniku a venku pod strechou) a nechci to ohrozit zavlecenim plisne (= brambor) primo pod... celý příspěvek >
Skleník s beztlakovoou kapkovou závlahou z barelu, 10.5.2022
Mám kapkovou závlahu ze sudu, čili gravitační a bez tlaku. Část rozvodu je po skleníku, část venku. Dva roky jsem měla nějaký malý filtr (asi 5 cm délka a průměr centimetr? Mám tedy na mysli tu filtrační vložku) a velmi jemný filtr, který se stále... celý příspěvek >
Uhorková sezóna 2022, 8.5.2022
Okurky mam uz asi tyden v PC skleniku, nocni teploty jsou tam stejne jako venku, jen to ma trochu lepsi tepelnou setrvacnost nez foliovnik (ale moc tomu memu skleniku neverim) a samozrejme pres den hodne pomaha slunce, coz funguje i u... celý příspěvek >
Růžový rybíz, 24.4.2022
Rose de Champagne u nas letos prodavalo Zahradnictvi Zoja. Uz ho maji vyprodany. Objevil se tu snad poprve a postupne se nabidka ruzovych rozsiruje, tak snad bude i za rok. Je to hezky stromek, ma i poupata, nejspis tedy letos ochutname. Loni jsem... celý příspěvek >
Loňský česnek - vyhodit, nebo nechat?, 20.2.2022
Loňský česnek (jarní nepaličák zasazený na jaře 2021), tedy jeho zelenou část, mi komplet sežral chřestovníček cibulový, nebo jsem si to aspoň myslela. Zkusila jsem vytáhnout pár rostlin, ale výsledek byl ubohý. Ani jsem se nenamáhala ho vyrývat,... celý příspěvek >
Rajčata 2022, 26.1.2022
Dobré jitro, paní Evo, také teď nemůžu najít, kde jsem se dočetla, že Mushroom Basket má menší úrodu, ale mám dojem, že šlo o srovnání s Lottringou. Ale letos už se mi stejně nevejde, možná ho zkusím za rok spolu s Gift To My Wife. Accordion Red... celý příspěvek >
Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci, 21.1.2022
Indig je vice, mam rada Indigo Apple. Krome atraktivni barvy ma i vybornou chut a je hodne odolne. Treba by znamym take chutnalo, moznavic nez Rose. Chutove nebylo spatne Indigo Ruby, ale je determinantni, coz se mi nehodi, cili jsem ho... celý příspěvek >
Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci, 20.1.2022
Pripojuji se ke Green Zebra ze stejnych duvodu. Dovoluji si pridat Black Zebra - ma prilis silnou a tuhou slupku.
Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci, 20.1.2022
Tornado - silna slupka, mdla chut Hillbilly - nedarilo se mu ve skleniku ani venku, malo kvetlo, nektere kvety srostle a uz to nerozchodily Indigo Kumquat - spatne klicilo, pomaly rust, mizerna uroda Indigo Rose - mdla chut Montserrat... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika