Příspěvky uživatele - 142.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Papriky - klíčivost semen, 14.2.2016
Přidávám svoji letošní zkušenost s klíčivostí semen paprik. Vysévám do propečeného výsevního substrátu vždy po týdnu, celkem asi 4x. Umísťuji stejně. Výborně mi vzešla Monanta a Tamina ze Zahrádkáře. Vzcházela naráz a skoro na 100%. Vzešlo mi asi 70%... celý příspěvek >
Vanda nebo Vysočina, 14.2.2016
Vandu pěstuju přes dvacet let. Mám ji v zatravněném sadu na semenáči.  Stromek jsem si štěpovala sama. Pihovitost byla jen v prvních letech, po nástupu hojné plodnosti není pihovité ani jedno jablko. Zatravněný sad téměř nehnojíme. Jde o... celý příspěvek >
Papriky 2016, 4.2.2016
Papriky pěstuji v 500 m.n m. jen ve skleníku. Vždy více odrůd. Loni jsem měla i AMY pro sklizeň zelených plodů koncem června. Papriky v technické zralosti sklízíme na jídlo jen na začátku sezony, když je "bída". V průběhu léta by nikdo nedozrálou... celý příspěvek >
Množení sazenic rajčat řízkováním 2016, 30.1.2016 Obsahuje fotku
Přikládám dnešní foto rozsazených rostlin, které jsou určené k řízkování. Zatím spokojenost. J.  
Lze podsadit borůvku brusinkou?, 17.1.2016
V létě bude potřebná ochrana proti ptactvu. Mám s tím osobní zkušenost. Meziplodina Vám bude překážet při instalaci sítí.  Jiřina
Množení sazenic rajčat řízkováním 2016, 5.1.2016
Tak se rok s rokem sešel a dnes jsem zahájila rajčatovou sezonu. Osela jsem semeny rajčat tři kelímky. Vysela jsem po jednom semínku Philovity, Phantazie a Ferline F1 z odrůd odolných k plísni. Dále Tomatoberry, Děvočku, Nasťu a Finik O z drobotiny.... celý příspěvek >
Rajčata 2016, 27.12.2015
Cherry rajčata také pěstuju jenom ve skleníku, ale žiju na Vysočině v 500m. n. m. Musíte mít vyřešené větrání, ev. stínění.  J.
Rajčata tolerantní k plísni bramborové, 20.12.2015
U mne Philovita loni v super plísňovém roku vydržela do poloviny října, ostatní odešlo na plíseň v srpnu. Letos byl rok suchý či extrémně suchý, plíseň Phytophtora ve většině republiky nebyla problémem, nešlo o jinou chorobu?  Jiřina
Růst, 20.12.2015
Zadavatel dotazu poskytl velmi málo informací. Napsal jen, že nemají přírůstky. Neuvedl polohu, půdu, odrůdu, podnož. Zda sázel do obdělávané půdy či do zatravněného sadu. Dále neuvedl hnojení, zalévání, bylo sucho, v suchu čerstvě zasazené stromky... celý příspěvek >
Roubování, 18.12.2015
Roubuju švestky i třešně asi 25 let vždy jen ze stromu na strom. Dobu volím těsně při rašení či před jeho začátkem. Snažím se roubovat v době fáze měsíce přibývající. Do úplňku. Vážu el. páskou, volné části zamazávám štěp. voskem. Moc se s tím... celý příspěvek >
Ranné rajče, 10.12.2015
Pane Vladimíre,  jaká odrůda je na fotkách? 
Ranné rajče, 9.12.2015
K příspěvku hosta 53.74: v půlce června rostliny zaštípnu a vyšípnu všechny nerozkvetlé viany. To mi přijde trochu brzy, v půlce června mi na Vysočině venku začínají rajčata teprve růst. Nemyslel jste v půlce července? Já ukončuju v půlce... celý příspěvek >
Rajčata 2016, 6.12.2015
Myslím si, že výběr semen cherry rajčat na našem trhu se hodně liší od doby před pěti a více lety. To byl k dispozici Idyll, Ildi, Bejbino, Chorola a to bylo tak vše. Dneska je již dostupné drobotiny mnoho odrůd a dá se již vybrat. Přátelům bych... celý příspěvek >
Rajčata 2016, 6.12.2015
Konečně jsem se dostala k napsání příspěvku ohledně cherry rajčat u mne na zahradě v roce 2016. Jiná rajčata než cherry se u nás přímo nekonzumují. Letos jsem pěstovala 10 rostlin ve skleníku a tři rostliny Philovy F1 venku. Místa ve skleníku pro... celý příspěvek >
Co je s těmi zákrsky?, 11.11.2015
Stromy viditelně nejsou v kondici. Poškození kůry mi přijde po mrazu či postižení rakovinou. Pokud šlo strom lehce vytrhnout a kořenový systém byl málo vyvinutý, nejspíš jde o "zákrsky" na velmi slabě rostoucích podnožích, které jsou pěstované v... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika