Příspěvky uživatele - 227.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odnoze palmy, 19.10.2010
Většina cykasů vytváří odnože a určitě rostlinu nevysilují.Odstranit je lze, pokud se někomu více líbí jednokmen než trs.
Kvetinac, 24.9.2010
Existují i větší a hlubší umělohmotné květináče s úchopy /madly/ pro snadnější přenášení.
Prečo mi nerastie Cycas?, 5.9.2010 Obsahuje fotku
Postřikem /kombinací několika přípravků proti savým škůdcům, např.Mospilan, Actara,Confidor/.Velice účinný je také lesk na listy ale nesmí se to dělat na slunci, protože se pak popálí listy protože je mastný.Proto je vhodné po aplikaci... celý příspěvek >
Prečo mi nerastie Cycas?, 26.8.2010
Na nové listy jestě není až tak pozdě, cykas má stále skoro 2 měsíce čas aby listy vyzrály.V tuto dobu není ani potřeba ho na noc uklízet.Venku může být stále až do prvních mrazíků!!J.Bučko
Kokosová palma, 9.8.2010
Rod Chamaerops obsahuje pouze jediný druh a to Chamaerops humilis.Ten je však velice variabilní, tak byly pojmenovány některé formy z nichž významné jsou pouze forma volcano a cerifera.U ostatních forem a zejména nově vymýšlených názvů je... celý příspěvek >
Cykas co se mu stalo?, 2.8.2010
Stačí se podívat zde do diskuzních příspěvků, je to tam popsané!
Prečo mi nerastie Cycas?, 27.7.2010 Obsahuje fotku
Přeci jen se cykas letos odhodlal k vypuštění listů.Od konce března je umístěn venku, ale vzhledem k celkem studenému jarnímu počasí je to vcelku pozdě.Ale přece!! Josef
Cykas - dotaz na pěstování, 18.7.2010 Obsahuje fotku
Letnění cykasům velmi prospívá zejména aby listy měly přirozený vzhled.Pokud rostou listy v bytových podmínkách a zejména v období kdy už je méně světla, jsou nevzhledné, vytáhlé a často nežloutlé. Josef
Zalévání trachycarpus fortunei, 16.6.2010
Trachycarpus patří mezi palmy které mají rády vodu, takže ve vegetačním období můžete zalévat skoro denně, při velkých vedrech klidně ráno i večer.Přelití více méně nehrozí. J.Bučko
cykas - semena, 9.9.2008
Oranžové jsou ještě ve slupce.Vyklíčí i takto ale lépe je ji odstranit protože hrozí zahnívání právě od této slupky.I v přírodě působením povětr vlivů časem seschne a odpadne. Po odstranění slupky pořádně očistit všechny zbytky a semeno namočit na... celý příspěvek >
Prečo mi nerastie Cycas?, 15.8.2008 Obsahuje fotku
Ano v ideálních podmínkách dokáže vypustit nové listy i třikrát ročně. Stimuluje ho i ostříhání všech listů a během 3 měsíců by měl znovu obrazit.To se týká jen rostlin v jinak dobré kondici. Pokud narostly nevzhledné listy v zimě nebo špatných... celý příspěvek >
O jakou palmu se jedná?, 15.8.2008 Obsahuje fotku
I když tam Washingtonie jsou, na druhém obrázku je Chamaerops humilis. Josef
Jaký je to druh palmy?, 14.8.2008
Nejedná se o palmu ale jde i druh strelicie
Prečo mi nerastie Cycas?, 6.8.2008 Obsahuje fotku
Zdravím. Nemusíte dělat špatně nic.Cykasy u nás rostou velmi pomalu a listy dělají max jedenkrát za rok.Pokud jinak vypadá zdravě tak prostě sezonu vypustil a listy udělá později. Všeobecně potřebují hodně světla, tepla v období růstu, i když... celý příspěvek >
cykas a divné výhonky, 16.7.2008
To jsou samozřejmě listy, které z nedostatku světla budou řídké a nevzhledné a pravděpodobně ani nevyzrají a zežloutnou nebo uschnou. Cykas potřebuje hodně světla, hlavně když nasadí na nové listy.Můžete je klidně hned nebo později odstranit a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika