Příspěvky uživatele - 137.234

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Tepelné čerpadlo - zklamání nebo moje chyba?, 14.6.2021
Při přímém ohřevu vody je potřeba na ohřátí 1m3 o 1°C asi 1,16KW.  Při použití tepelného čerpadla je spotřeba energie zhruba 1/3. Nevím kolik kubíků vody ohříváte. Dejte si to do kalkulačky a uvidíte.
Usychání angreštu, 15.4.2021
Tipnul bych to na Nesytku rybízovou. Podívejte se zda v uschlých silnějších větvičkách je ve středu vyžraný podélný otvor. Těžko se s tím bojuje. Napadené rostliny spalte.
Asijská hrušeň - opylování, 18.3.2021
Mám asijskou hrušeň  kumoi, jeden strom a každoročně má dobrou úrodu. V blízkosti jsou pouze běžné hrušně a opylení je bez poblémů. Je to spíš taková zajímavost. Klasická hruška je chuťově nesrovnatelně lepší.
Co za okrasný keř do mrazové kotliny, 7.3.2021
Magnolii do mrazové kotliny určitě ne.
Stonožka v kořenech, 5.3.2021
Nijak. Stonožka není škůdce na rostlinách.
Prosím radu, odumírá mi Netřesk, 20.2.2021
Moc zaléváte. Nyní v zimě velmi mírně a tak maximálně jednou týdně, až je substrát úplně vyschlý. Jinak obě rostliny lze zachránit. Spodky odříznout a dát do substrátu ze směsi hodně písku a trochu zeminy. Hlavně po zasazení alespoň 14 dní VŮBEC... celý příspěvek >
Druhy zeleniny, které snesou zvýšený obsah draslíku, 14.2.2021
Brambory popel ze dřeva milují. V místech kde byl dřevěný popel rostly o poznání lépe než v okolní půdě.
Jak ostříhat sloupovitou jabloň?, 28.1.2021
Také si myslím, že je zbytečné vrchol zastřihovat. Také jsem se osobně u svých sloupových jabloní s namrznutím vrcholu nesetkal. Ale mám pouze dvě.  Boční obrost je nejlépe upravovat zastřižením letním střihem. Velkou boční větev na obrázku bych... celý příspěvek >
Výroba substrátu ze smrkových hoblin a slepičinců, 7.12.2020
Hobliny se slepičinci bych smíchal se spadaným listím. Pokud není v hoblinách dost slepičinců, rozklad ješte podpořit zálivkou s rozpuštěnou močovinou. Z této směsi by po rozložení určitě vzniknul dobrý substrát na sadbu. Použitím listů omezíte... celý příspěvek >
Dřevěné desky místo pletiva?, 3.11.2020
Když tomu chcete věnovat tolik úsilí, tak si to nechte spočítat statikem. Za flašku, či jinou naturálii vám to v okolí jistě někdo spočítá. Není to nic složitého.  Ale garantuji vám, že se vám výsledek líbit nebude. Když takovou plnou plochu... celý příspěvek >
Květináč z ytongu, 20.4.2020
Ytong je pro takové použití naprosto nevhodný materiál. Po první zimě se začne rozpadat a zádné impregnace to nezachrání. Udělejte obrubníky z betonu. Buď s prefabrikátů - je veké množství různých obrubníků, palisád atd. Pokud si nevyberete, tak... celý příspěvek >
Rajčata a lilek - dotaz, 31.3.2020
Zcela jistě jedovaté budou. Tedy nezralé. Všechny nezralé rajčata obsahují poměrně vysokou dávku solaninu, který je jedovatý. Podobně jsou na tom zelené a naklíčené brambory. Kdyby brambory a rajčata přišly nyní jako novinka, určitě by nám je EU pro... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 10.1.2020
Přídavek cuku opravdu urychluje rozklad. Není to z mé hlavy. V jedné německé knize o kompostování byl doporučen přídavek cukru k těžko rozložitelným materiálům - například k listí z ořešáků pro urychlení kompostování.Tak jsem to vyzkoušel a funguje... celý příspěvek >
Tepelné čerpadlo, 17.1.2019
Výpočet je v pořádku. Na ohřátí 40hl vody o 3 stupně je opravu potřeba asi 139 KWh. Zmatek je v jednotách - KWh nikoli KW/h. V druhé větě učitelům fyziky může akorát chybět, že jde o teplo potřebé na zahřátí jednoho litru vody o 1°. Mějte se pěkně.
Připevnění IPY na dřevěnou střechu, 19.5.2018
Přibít hřebíky s velkou hlavičkou podkladní asfaltový pás typu R na bednění a na něj vrchní asfaltový pás natavit. Aleš
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika