Příspěvky uživatele - 161.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Suchá skvrnitost, 9.7.2018
Dobrý večer, rád bych se zeptal, zda je nějaká šetrná forma zásahu v této době proti suché skvrnitosti. Tato choroba se mi letos škodivě rozšířila. Krasavě se vyhýbala, ale v posledních dnech vlezla i na ni (takže postupuje po zahradě). Řeším... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2016, 12.6.2016 Obsahuje fotku
Nevím, jak ostatní, ale já musel pod tíhou násady odrůdy Bergeron větve podepřít. Bergeron je skvělý - výnosově stabilní, chuťově velmi dobrý a jen tak nějaký mrazík ho neohrozí. Nezklamala ani Velkopavlovická. Sice moc nekvetla, ale přesto udržela... celý příspěvek >
Vlk z kmenu, 10.11.2015
Díky všem za informace. Jen doplňuju, že před lety jsem rozvětvení v jedné úrovni neřešil. Taky se mi to teď nezdá, ale co už. Strom je, řekl bych, velmi vitální, ve srovnání s jinými. Opad listů byl pozdní a proti úžehu ošetřuju Horizonem na začátku... celý příspěvek >
Vlk z kmenu, 8.11.2015 Obsahuje fotku
Rád bych se zeptal na váš názor na to, že Bergeron letos udělal velkého vlka z kmenu. Nevím, co to může znamenat. Jestli jej prostě jen odříznout a nebo že se se stromem něco děje a koruna nad vlkem se chystá odcházet. Strom je jinak v dobré kondici... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2015?, 17.10.2015 Obsahuje fotku
17.10.15 jsem sklidil první úrodu Hibernalu a Muscarisu z výsadby 2013 (nadm.výška 484m) Nebylo toho moc i díky ptákům, na které se budu muset líp připravit (CDčka je moc neodradila). Muscaris se jeví dobře, ale s plodností moc nespěchá. Některé... celý příspěvek >
Letošní klejotok, 11.5.2014
v podstatě jsem žádný řez nedělal, jen zakrátil některé výhony v době krátce před květem - po zevrubnejší kontrole je výraznější klejotok na Flamingo a Earliglo, méně na Krasavě a Redhaven.
Letošní klejotok, 8.5.2014
nemyslím si, že je to srážkami. Od začátku roku tu napršelo cca 100mm a v poslední době nic moc, je sucho. Klejotok pozoruju už déle od jara a je spíše u mladých stromků. Kadeřavost nemám - ošetřoval jsem Kuprikolem.
Letošní klejotok, 8.5.2014
Vyskytuje se u vás taky na broskvoních letos klejotok? Nikdy před tím jsem to v takové míře nezaznamenal. V podstatě u všech odrůd, které mám (hlavně ale Flamingo, Earliglo, méně u Redhave a Krasava). Čemu to přičítáte?
Johanniter, Cabernet Blanc - zkušenosti, 20.1.2014
Právě v mezinárodní soutěži PIWI International se vyskytuje dost zástupců těchto odrůd, dokonce i jeden vzorek byl z Holandska. Přidávám link, pokud někoho zajímají výsledky z listopadového hodnocení
Johanniter, Cabernet Blanc - zkušenosti, 20.1.2014
Zdravím, máte někdo zkušenosti s bílými PIWI odrůdami Johannier a Cabernet Blanc - odolnost, doba zrání atd.? V Německu a dalších zemích se poměrně dost pěstují, jak jsem se v odborné literatuře dočetl. Tomáš
Meruňka Bergerot, 30.10.2012
Taky se těším na jaro, protože poslední dva roky byly v květnu mrazíky (JZ Morava, 480 m.n.m), které zhatily slibnou úrodu meruněk. Mám mimo jiné mladý strom odrůdy Bergeron. S odrůdou jsem velmi spokojen, je samozřejmě pozdní, ale plody mají... celý příspěvek >
Hibernal, 30.10.2012
Ještě doplním, že je to na jižnám svahu. Růst při letošním suchu poměrně slabý (tipuju pro tamní půdu nevhodnou podnož SO4). Jo, a rád bych se zeptal, zda má někdo zkušenost s PIWI odrůdami Cabernet Blanc a Muscaris. Jeví se mi docela zajímavě.
Hibernal, 30.10.2012 Obsahuje fotku
Třeba bude někoho zajímat poznatek k odrůdě Hibernal. Přikládám foto z Vinařství Sádek na JZ Moravě, kde v nadm.výšce cca 500m takto právě vypadají hrozny Hibernalu - v kvalitní aromatické zralosti. Cukernatost dle refraktometru 20-24 st. Hrozny... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika