Příspěvky uživatele - 180.131

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Systém řízení termínů pro automatickou závlahu, 1.2.2018
Ahoj! Zajímaly by mě Vaše názory na používaný způsob řízení domácí (automatizované) závlahy menší nebo střední zahrady.  Preferujete klasickou (levnou) jednotku (např. řady Hunter X-Core) s manuálním tlačítkovým nastavením časovače na... celý příspěvek >
Opadávání švestek, 9.8.2015
Švestka byla obsypaná plody, ale teď konce července je začala docela mohutně shazovat. Spadené plody jsou v pořádku, nezralé, ale už nafialovělé. Dělá to i lidem jinde v obci. Může to být suchem? Letos v létě totiž ještě pořádně nepršelo. Strom... celý příspěvek >
Nepravidelné hadovky, 9.8.2015
Tak už jsem se dopátral příčiny: patvary hadovek ve skleníku Pěstuji ve skleníku na síti v prostřední řadě hadovky a po boku nakládačky. První tvary hadovek jsou pěkné, ale asi po 14ti dnech se utvoří malý ovál či koule a pak velice tence... celý příspěvek >
Nepravidelné hadovky, 8.8.2015
V jednom z příspěvků někdo píše, že baňaté konce hadovek jsou způsobeny opilení hmyzem a tvorbou semen. Nicméně netuším, jak bych v tomto počasí tomuto mohl zabránit - skleník musím otevřený trvale, navíc tam mám papriky, rajčata a další, takže... celý příspěvek >
Nepravidelné hadovky, 7.8.2015
Ve skleníku mám 2 druhy okurek - kratší salátovky, které jsou perfektní, a delší hadovky, které jsou sice v dobrém stavu, ale všechny plody vypadají tak, že na spodním konci jsou široké a zbylé 2/3 plodu směrem ke stopce jsou úzké. Čím to může být... celý příspěvek >
Zasychání špiček listů jahod, 2.6.2015
Zatím se to nijak nešíří a nehorší, takže se přikláním k závěru, že to bylo způsobeno velkými výkyvy počasí. Nicméně moc mi to není jasné, když listy jahod zvládají jak mrazy v zimě, tak slunce v létě, jak mohly takto dopadnout během jara...
Skvrnitost listů rajčat, 2.6.2015
Pro jistotu jsem to stříknul Kuprikolem, nicméně zřejmě nebylo potřeba. Dál se to nešíří a zdá se, že to bylo způsobeno pouze velkými výkyvy počasí.
Zasychání špiček listů jahod, 30.5.2015
Bohužel, ani jedno mi na to nesedí. Všechny jahody byly perfektně zdravé. Jak je vidět na fotce, objeví se vždy suchý flek pouze na jednom místě na okraji plně vyvinutého (starého) listu. Nepředchází žádné zažloutnutí. Na plodech nejsou zaschlé... celý příspěvek >
Zasychání špiček listů jahod, 30.5.2015 Obsahuje fotku
Postupně zasychají špičky listů jahod. Netušíte někdo, v čem je problém a co s tím?
Skvrnitost listů dýní a cuket, 30.5.2015 Obsahuje fotku
... a foto cukety.
Skvrnitost listů dýní a cuket, 30.5.2015 Obsahuje fotku
Další foto dýně.
Skvrnitost listů dýní a cuket, 30.5.2015 Obsahuje fotku
Na listech dýní se objevují žluté tečky až plošky. Stejně tak listy cuket přecházejí do žluta. Bez jakýchkoli dalších příznaků - výrůstky, zasychání, plodnice hub, škůdci atd. Nevíte, co je za problém a jak ho vyřešit? Spíš bych to tipoval na... celý příspěvek >
Skvrnitost listů rajčat, 29.5.2015
Podle obrázků vypadá septoriová skvrnitost jinak, ale i když použiji Kuprikol, asi nic nezkazím.
Skvrnitost listů rajčat, 29.5.2015 Obsahuje fotku
Ještě jedno foto.
Skvrnitost listů rajčat, 29.5.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, právě jsem zjistil, že se po listech rajčat šíří drobné hnědé skvrny. Většinou se šíří od špičky listu postupně dál, jsou hnědé bez jiné barvy kolem (jak je popisováno u různých chorob). Děje se to pouze u venkovních, ve skleníku jsou... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika