Příspěvky uživatele - 102.197

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Filtrace Tripond x Tripond eco, 17.2.2014
Ano, tabulku jsem viděl. Myslel jsem "tip" na něco jiného, co v tabulce není. Český člověk vynyslí i "nemyslitelné" :-), takže třeba někoho napadne co tam nasypat a ušetřit...
Filtrace Tripond x Tripond eco, 17.2.2014
Dík, ten Bitron plánuji dát před štěrbinový filtr. Ze štěrbiňáku do nádoby s bio filtrací povede ttrubka 70 nebo 110mm. A to by bylo na tu UV lampu asi moc... Tu příčku u výtoku tedy trochu posunu, aby tu bylo o pár cm více místa. Bude se to lépe... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 16.2.2014
Vysvětlení: - u vtoku 10 cm, protože proud vody narážející na příčku, která je moc blízko by mohl způsobit "přelévání" vody přes horní hranu do vedlejší komory. Navíc sem plánuji vložit nějaký čistící kartáč. - 5 cm u odtoku je jen proto, aby... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 15.2.2014
Doplnění - rozměry ve schematu jsou v centimetrech :-), "vnitřní rozměr" znamená "čístá" velikost otvoru (mezery) kudy bude protékat voda (tj. nezmenšená tloušťkou materiálu), "vnější rozměr" jsou venkovní rozměry nádoby.
Filtrace Tripond x Tripond eco, 15.2.2014 Obsahuje fotku
Tak jsem se dostal k tomu, abych přeměřil a propočítal maximální vnější rozměry filtru, které dostanu do stávající jímky. Zkuste se prosím podívat na schéma v příloze, a pokud je něco špatně, tak to připomínkovat. Pokud to bude OK, tak to asi zadám k... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 13.2.2014
Dík. Už chápu...
Filtrace Tripond x Tripond eco, 12.2.2014
Z Moravy jsem. Hodonín je vzdálenost pro mě dostupná. Jakmile odladím podrobnosti filtru, určitě je oslovím. Má někdo nějaké další tipy? S tím vzduchováním, měřením kyslíku,... jsem to jaksi nepochopil. Někaký test koupím. Ale nechápu jak souvisí... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 11.2.2014
Dík za typy. Se vzduchováním v komorách počítám.  Osvědčilo se mi to u stávající filtrace, takže to bude i u nové. Vnitřní rozměr filtrace se pokusím využít na maximum. Mezery mezi příčkami oddělujícími komory plánuji tak 1,5 - 2 cm.... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 10.2.2014 Obsahuje fotku
Dík za připomínky a návrhy. A také díky za zveřejněný test filtračních médií. Je super, že se někdo věnuje takovýmto praktickým pokusům …. Pořídím tedy štěrbinový filtr. A k tomu si asi nechám svařit nádobu a „dotvořím“ biologický filtr. Jaké... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 9.2.2014
Žádný vzorec nečekám. Jen rady od zkušenějších. Že prodejce chce vydělat je snad logické. To ale neznamená, že musí prodávat nefunkční nebo předraženou věc. Pokud se pustím do domácí výroby filtrace bez získání informací, tak riskuji, že vyrobím... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 9.2.2014
Už poněkolikáté se v této diskusi dozvídám něco ve smyslu, že bych "měl začít uvažovat jinak". A já opakuji, že se nebráním žádnému řešení, pokud bude zdůvodnitelné "proč zrovna toto řešení". Prostě potřebuji do mých podmínek filtraci, která bude... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 9.2.2014
Nezavrhoval jsem předem žádné řešení. Gravitační řešení filtrace v této fázi ale určitě nebude. S ohledem na dispozici zahrady, svažitost zahrady, umístění pergoly,... na ní není místo. Znamenalo by to tak zásadní přestavbu a úpravy terénu, že to... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 8.2.2014
Chápu-li to dobře, doporučujete štěrbiňák + k tomu dodělanou biologickou filtraci. Ale jaký ten štěrbiňák na jezírko cca 10m3? Původně jsem zvažoval CompactSieve II (malý, ale s nerezovým sítem), případně o něco větší Budget 1 (větší, plastové síto,... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 5.2.2014
Dík. Nerozhodl jsem se. Jen sháním něco fumkčního a cenově dostupného. A myslel jsem si, že filtrace s vortexem by mohla být řešení. Do čeho jít? Za samostatný štěrbinový filtr dám min. 8-12 tis. Kč. A k tomu budu muset řešit ještě svaření... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 4.2.2014
A v čem se liší "EKO" od normální verze. V čem je ta verze "EKO" špatná?
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika