Příspěvky uživatele - 102.21

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Opadávání / reznutí jehličí, 4.7.2016
Jako byste fotili u mě na zahradě. Smrky i jedle... :-(:-( Smrky začaly sesychat tak před 3mi týdny (tehdy jsem si toho všiml). Po prohlídce mi to připadalo, že je tam možná sviluška. (Alespoň mi to připomínalo svilušku, kterou znám z pokojových... celý příspěvek >
Co chybí borovici, jak jí pomoci?, 20.4.2015
Pokud žloutnutím jehličí trpí mimo borovice i dvě jedle, tak to asi sypavka nebude.
Zakrytí jezírka na zimu, 22.8.2014
Abych tedy vlastně odpověděl. Pokud máte české KOI, tak bych asi nějaké složité zimování a zakrývání skutečně neřešil. Pokud tedy nebydlíte v místech, kde trvá zima půl roku. Hoďte do jezírka sondu teploměru, hlídejte teplotu u dna a pokud bude... celý příspěvek >
Zakrytí jezírka na zimu, 22.8.2014
"Originální japonský" = dovoz z Japonska. Bývá dražší, mnohdy vybarvenější (ale ne vždy) a hlavně choulostivější. Ta choulostivost je způsobena tím, že kapři jsou v Japonsku odchováváni v jiných podmínkách. V podstatě neznají zimu. A navíc se... celý příspěvek >
Zakrytí jezírka na zimu, 22.8.2014
A ještě k těm kuličkám a vytápění Jeden prodejce na svých webových stránkách uvádí: "úspora za vytápění ve vyhřívaných jezírcích či nádržích (zkušenosti ukázaly, že jezírko o ploše 35 m2 stačí vyhřívat 2-3KW, aby voda neklesla pod 6... celý příspěvek >
Zakrytí jezírka na zimu, 22.8.2014
Ještě k těm fošnám a polykarbonátu. Fočny bych nařezal, postavil na výšku po obvodu jezírka a na to položil ten polykarbonát. Po obvodu přišroubovat a máte to pojištěné i proti větru. Pokud máte břeh členitý, le po obvodu stočit silnější... celý příspěvek >
Zakrytí jezírka na zimu, 22.8.2014
Také se zapojím: Polykarbonát: Jeho jediná nevýhoda je vzhled. Ostatní považuji za "bláboly" (pardon). Samozřejmě nesmí ležet přímo na hladině. Nevím, jak máte řešeno okolí (břehy rybníčku), ale stačí, když ho položíte a přišroubujete na fošny... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 1.4.2014
Dík. Snad to tedy bude fungovat.
Filtrace Tripond x Tripond eco, 20.2.2014
Za zlomek ceny? Prosím konkrétněji.
Filtrace Tripond x Tripond eco, 20.2.2014
Nebylo by výhodnější použít "tekutou fólii" (našel jsem Tripond)? Pokud by se podařilo šachtu dobře vystěrkkovat a vyrovnat, stačilo by pak jen stěny natřít tekutou fólií. Mohlo by stačit 5 litrů za cca 1200,-Kč. Ta fólie vyjde dráž a navíc bude... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 19.2.2014
Já bych se těch komor úplně nevzdával. Co si ale vypomoci tím, že v místech plánovaných přepážek vzpříčíš desky - plotny z 10cm silné filtrační pěny. Bude to jako příška vypadat, rozbije se proudění vody a ta bude plynuleji protékat celým... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 17.2.2014
Ten biomolitan vyjde ještě o něco levněji. Za 12,-Kč se dá sehnat 1dm3 (ale čistý objem). Když se to nastříhá, tak toho bude o něco víc. Odhadl bych to na koupení asi 150dm3, tj za 1800,- do jedné komory. Pokud by chybělo, dá se... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 11.2.2014
Beny: S jedním čerpadlem vyvést dvě větve až ke komoře? To si myslím že kolegovi asi nepůjde. Pokud si dobře vzpomínám, tak tento typ čerpadel umí nasávat ze dvou míst (ze dna vlastním čerpadlem + připojenou hadicí ke skimeru). Do filtrace to už vede... celý příspěvek >
Polystyrenove desky nebo stare okno proti zamrznuti jezirka?, 30.9.2013
To čerpadýlko jsem používal také. Fungovalo to, voda skutečně nezamrzla. Pak jsem ale začal měřit teplotu v jezírku u dna (v hloubce cca 120 - 130 cm) a zjistil jsem, že běžně klesá k 2 - 3 st. Celsia (občas i méně). A v "chytré" literatuře jsem si... celý příspěvek >
Polystyrenove desky nebo stare okno proti zamrznuti jezirka?, 27.9.2013
No, u takovýhoto "rybníku" (a při uvedené hloubce) by tam také dal jen vzduchování. Tiše závidím...
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika