Příspěvky uživatele - 42.135

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bio filtrace, 10.12.2014
Ano okysličí dostatečně, pokud neplánujete jesetery. Tam při parních letních dnech může vzniknout problém ale u Koi a dalších ryb je to v pořádku. Filtrace je dle mého názoru celkem v pořádku, jen ty přepady jak psal pan Hrkal. Co se týče... celý příspěvek >
Biotec 18 screenmatic, 27.11.2014
Jak jsem psal, chemický i bakteriologický rozbor... tím jsem nemyslem rozbor doma v garáži ale v laboratoři. Dokonce mě výsledky až překvapily že jsou ryby tak zdravý, až skoro nezvyklí. Proto jsem psal že mi tyto úmrtí jsou do dnes naprostou... celý příspěvek >
Biotec 18 screenmatic, 24.11.2014
Příklad klasického omylu začínajících jezírkářů. Tak pro vysvětlení, čistá voda na oko neznamená čistá voda po chemických vlastnostech. Když jsem měl cca 1/3 filtraci než mám teď tak jsem měl taky vodu nádherně křišťálovou, což mám do teď. Ale... celý příspěvek >
Biotec 18 screenmatic, 19.11.2014
Nevím jak Biotec, ale mě se rozhodně osvědčila doma dělaná filtrace. Mám odzkoušenou na hodně velké biologické zatížení. Při počtu 1 větší kapr na 1 kubík a k tomu několik jeseterů se mi hodnoty vody udrželi na nulových hodnotách. Dnešní... celý příspěvek >
KOI - nemoc, 7.10.2014
3Kg na m3 je pro rostliny ještě OK, osobně zkoušeno
KOI - nemoc, 4.10.2014
UV lampa není všelék, určitý nepatrný vliv má ale ničí převážně jednobuněčné řasy. 36W na 4m3 je celkem i skoro zbytečné, bohatě stačí 3-4W na 1m3. Podle mě spínat Uv lampu na celý den je zbytečnost a akorát by vám rychle odcházeli zářivky. Bohatě... celý příspěvek >
KOI - nemoc, 3.10.2014
3kg soli na m3 je ještě v pořádku. Konkrétně toto množství se používá pro léčení Koi. A samozřejmý že určitě používáte sůl bez jódu tedy rozhodně nepoužívat klasickou kuchyňskou. Osobně používám sůl v množství 1 kg do celý rok a ryby jsou... celý příspěvek >
Lak na kámen v kaskádě, 29.9.2014
Já to vyřešil tak že jsem kaskádu zrušil. Za jedno v letních dnech docházelo k velkému odparu vody a ohřevu vody a druhý problém se zanášením řasou.  Já to bych to spíš vyřešil osázením rostlinami a kameny nechal porůst. A nebo použil jednou... celý příspěvek >
Zakrytí jezírka na zimu, 21.9.2014
No za 1. Je to kapr z prvotřídního chovu, výstavních kvalit, takže má velké předpoklady růstu. Za 2. Showa, Kohaku a další jsou nejrychleji rostoucí Koi kapři a nakonec za 3. Krmím super prémiovým krmivem dovezeným přímo z Japonska, viz. zde
Polystyrenove desky nebo stare okno proti zamrznuti jezirka?, 23.9.2013 Obsahuje fotku
Zakrytí jezírka mohu rozhodně doporučit, pro zimování ryb je to rozhodně pohodlnější. Existují různé varianty. Rozhodně nejlepší je komůrkový makrolon a nejlépe formou plovoucích čtverců. Ale hodí se hlavně pro jezírkáře kteří buď nemají dostatečnou... celý příspěvek >
Proti zamrzání jezírka, 18.9.2013 Obsahuje fotku
Rozhodně můžu doporučit jeden jistý plovák. Je svařený z plastu a je dvouplášťový. Perfektně funguje i při velkých mrazech se vzduchováním. Na následující fotografii je zobrazen plovák, který je ponořen ještě dalších cca 30 cm pod hladinou. V... celý příspěvek >
Filtrace, 10.8.2013
Tak pokuď se jedná o Koi jezírko s velkou obsádkou tak určitě doporučuji dnovou gulu a skimmer. Co se týká velikosti filtrace bez pořádného mechanického předfiltru, tak počítejte s objemem filtrace mezi 15-30% objemu vody v jezírku. Osobně mám také... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika