Příspěvky uživatele - 93.96

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pomoc s trávnikom (chorý?), 9.9.2014
áno je jedno či to bude LA s vápencom alebo LA s dolomitom, oba obsahuju 27% dusíka, takže dávkovanie je rovnaké. Majú ho všade v zahradkarskych potrebách, tuším so ho videl aj v Hornbachu, stojí pár eur.
Pomoc s trávnikom (chorý?), 9.9.2014
Plne súhlasím s Martinom S. Iba doplním dávkovanie vzhladom na ročnú dobu: cca. 1-1,25kg Liadku amónneho na 100m2
Aku nůžky na trávu Bosch či jiné nářadí na okraje trávníku, 9.9.2014
problem je materiál. Ani tá naj znacka nepoužíva kvalitnu ocel a tomu zodpovedá rýchlosť otupenia. Ja svoje brúsim cca. kazdé tretie strihanie. Nie je to nič zložité, toto nie su klasické noznice, stačí malý pilniček a trošku prebehnut...
Pomoc s trávnikom (chorý?), 8.9.2014
Hlavnou chybou je, že nehnojíte napriek intenzívnemu koseniu. Trávnikové hnojivo pôsobiace celý rok neexistuje. Dokonca aj tie deklarované dlhopôsobiace fungujú reálne max. 8 týždňov. Moja rada: 1 Teraz ked je chladnejšie a často prší, už... celý příspěvek >
Kdy ořezat vlašský ořech, 6.9.2014
Podľa prof. Hričovského, mentora slovenského ovocinárstva sa orech reže v březen-duben, v čase keď nové prírastky dosahujú dĺžku 10-15cm. Rez v sprnu je vraj tiež možný ale rany sa vraj oveľa ťažšie hoja, niekedy až 8 rokov.
Jak vytvořit speciální trávník?, 1.9.2014
podobné trávniky som videl v Izraeli. Ked som sa na mieste pýtal po semene bolo mi povedané: 1. je to tráva výborne znášajúca extrémne suchá ale jej prežitie v našich chladnejších podmienkach je otázne resp. neodskúšané. 2. import semena do... celý příspěvek >
Kiwi, 1.9.2014
Zdravim. Mám zasadené a na dráte pestované minikiwi, no čím viac čítam o pestovaní, tým viac sa zamotávam. Preto prosím o vysvetlenie na ktorých to vlastne výhonoch kiwi plodí. 1. generácia su hlavné kostrové konáre tahané na dráte 2.... celý příspěvek >
Jak a kdy zastřihnout vysoké Thuje?, 5.8.2014
Krátil som živý plot z 5m tují na 2m a prežili to ale doporučoval by som začiatkom leta ale potom až pred zimou. Ak to zrezete teraz je velke riziko, že zrezana tuja ešte obrastie a novovyrašené konáriky nestihnu vyzrieť a pomrznú.
Problém v travníku, 5.8.2014
Je to kornatka travni. Pricina je momentalne dlhodobo nepriaznive pocasie, premokrenie. Ako prevencia, pozor na závlahu, treba zavlazovat menej casto ale vydatnejsie, idealne ak povrch pody viditelne preschne a vyhnut sa vecernemu zavlazovaniu. Dalej... celý příspěvek >
Porblémy s trávnikom, 28.7.2014
Ja mám tiež na Záhorí (obec Jakubov) trávnik 100m2, rovnako piesočnatá pôda a nikdy som nemal problem s travnikom. 1. Zavlažovanie sa mi spusta iba ráno o 6:00 a iba keď to povolí čidlo pôdnej vlhkosti. V najväčších horúčavách je to 2x týždenne... celý příspěvek >
Proti krtkům, 22.7.2014
o účinkoch fosforovodiku respektívne prípravku, PHOSTOXIN a ELKOPHOS-ALP niet pochýb. Problém je, že sa k nemu normálny smrtelník nedostane. Iba na základe platného osvedčenia pre výkon činnosti s veľmi jedovatými látkami na báze fosforovodíka, čiže... celý příspěvek >
Řez broskve - prosím o radu, 21.7.2014
je to kučeravosť broskyň. Zanedbali ste postrek proti kučeravosti. už nič nenarobíte... 1. Ostrihať a aplikovať postrek 2 kedze je to to mlady stromček hnojiť do októbra Kristalonom Start v dávke cca. 1 odmerka (10g) 1x týždenne 3.... celý příspěvek >
Rezave fleky v trávníku (plíseň snežná), 21.7.2014
Zavlazovat kazdý den? neni to trochu moc? Ja kosím na 2cm, zavlazovanie mam riadne cidlom vlhkosti a aj v najvacsich horucavach sa mi zavlazovanie spusti max 2x do týždňa. Je lepšie zavlažovať menej často ale výdatnejšie, tak aby ste prevlhčili podu... celý příspěvek >
Proti krtkům, 21.7.2014
Ja som bojoval s krtom 2 roky nez som prišiel na spôsob ako nad ním zvíťaziť. Vyskúšal som už všetko, karbit, dymovnice, otravu, pasce, zvukové plašiče, plyn ale nič nepomáhalo. Raz som tak beznádejne sedel pod slnečníkom pofajčoval, pozeral na svoj... celý příspěvek >
Rezave fleky v trávníku (plíseň snežná), 21.7.2014
skor bych tipoval na Antraknózu - Colletotrichum graminicola Hnojite? Ako často? Používate 2x rocne vertikutátor? Ako zavlažujete? Ako sa vám zachce alebo je zavlažovanie nejako riadené?
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika