Příspěvky uživatele - 57.75

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hokkaido - uhnívání plodů, 11.11.2015
Jako nejvíce pravděpodobný vidím nedostatek síry, zvláště pokud vám hnijí i jiné plody. Dodávám ji nejlevněji - sádrou ze stavebnin koupenou ve velkém balení, kterou rozhazuji ve větru přes síto a zdá se, že mi to pomohlo. Pro mě je sádra vhodná i... celý příspěvek >
Co je s těmi zákrsky?, 11.11.2015
Teď čtu: "Draslík ovlivňuje vodní režim života rostlin a zvyšuje mrazuodolnost rostlin."  Hnoje dávám opravdu hodně (do záhonů) a myslel jsem si, že se draslík nějak půdou dostane i ke stromům. A je pravda, že nejhůře vypadají právě ty stromy,... celý příspěvek >
Co je s těmi zákrsky?, 11.11.2015
Stříhám, dodávám vápenec, lehce sádru, v největším suchu zalévám, když stíhám. Teď jsem si vzpoměl, jak jsem ten nejhorší strom nechal odstranit minibagrem. Lehce zatáhl nahoru a byl venku. To mě překvapilo, jak ty kořeny byly všechny lehce pod... celý příspěvek >
Co je s těmi zákrsky?, 11.11.2015 Obsahuje fotku
Zahradu jsme koupili před 8 lety s domem a víme, že většinu stromů sázel a rouboval předchozí majitel - samouk. Nejubožejší jsou jabloně, plodí malá jablíčka, která také předčasně padají. Většina spartanů, co už je ve sklepě, byly sbírány ze země.... celý příspěvek >
Jak sušit vlašské ořechy?, 23.9.2014
Jo, vymražování je v principu ideál, na podzim často suším v mražáku švestky nebo hrušky. Většinou koncem zimy už jsou suché a mražák je třeba odmrazit Ale zpět k ořechům, teď je pro mě otázkou, jak se zařídit, jestli budovat znásobený... celý příspěvek >
Co mi v půdě chybí, že mi toho tolik hnije?, 23.9.2014
Třešně, ryngle, švestky, jablka, hrušky - hnije to už na stromě, u některých stromů i většina úrody. Zelí - pěstuju málokdy, hnije mi ranné i pozdní. Ořechy - tam pro změnu část padá černá slepená se slupkou, ty zplesniví a nedají se... celý příspěvek >
Záchrana posledních zelených plodů rajčat, 23.9.2014
Měli jste pravdu, skoro všechno skončilo v kompostě. Akorát divoká, ty plodí stále; i slimáci na ně chodí Kdo může mít rajčata pod zastřešením, pěkně v řadě, ze severu, má vyhráno. Myslím, že stříška ani nemusí být z průhledného materiálu; když... celý příspěvek >
Sekačka Briggs & stratton 675 pracuje jen omezenou dobu, 23.9.2014
Mnohokrát děkuji, pokusím se to tak prověřit!
Jak sušit vlašské ořechy?, 23.9.2014
Jak nejlépe sušit vlašské ořechy, zvláště v tomto nestálém počasí? Když je hezky, suším venku a na balkoně k jihu, ale letos se to snad nedá... tak je nosím přímo na půdu na drátěnky ze starých postelí. Tam je sucho, ale asi samotné sucho nestačí,... celý příspěvek >
Sekačka Briggs & stratton 675 pracuje jen omezenou dobu, 7.9.2014
Sekačku mám asi 4 roky a sekám 1000m, tak bych ji nepovažoval za opotřebenou. Letos seká tak 2-15 minut a konec, chcípne a nejde nastartovat. Když počkám až schladne, opět pracuje. Zvláštní je, že ta doba práce je velmi libovolná v tom rozmezí, takže... celý příspěvek >
Záchrana posledních zelených plodů rajčat, 7.9.2014
Díky!
Záchrana posledních zelených plodů rajčat, 7.9.2014
Mých 60 ks rajčat je díky plísni po smrti. Plody jsou chycené tak půl na půl. Doporučíte mi je otrhat a nechat dozrát v bedýnce doma, nebo nechat na stromcích, kde by mohly dozrát na sluníčku? Může se na ně dále rozšířit plíseň?
Sušení rajčat, 7.9.2014
Tohle téma mě také zajímá, i když letos s tím počasím je to pasé. Rajčata jsou kaput a v říjnu, kdy začnem topit, už nebude co sušit. Máme síťky na topení. Sušit na slunci a větru znám jedinou možnost a sice rajčata prostě neotrhat. Uschnou přímo... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika