Příspěvky uživatele - 148.100

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Určení staré odrůdy jablka, 22.9.2014
Na Boskoopském jsou otlaky vidět - tedy záleží z jaké výšky spadne na jaký povrch. Letos jsem jich nasbíral zatím několik desítek kbelíků padaných a otlaky jsou patrné. Když si vzpomenu, o víkendu nafotím. K té kyselosti - jednak je letos vše o... celý příspěvek >
Lze pěstovat meruňky v nadmořské výšce 380mnm, 20.9.2014
Tady v okolí (370 m n. m.) se meruňky normálně pěstují a poslední roky jsou tu výnosy jistější, než nedaleko v o 100 m nižších teplejších polohách.
Kidd´s orange, 15.9.2014 Obsahuje fotku
Tak jsem provedl první část sklizně probírkou. Dost plodů je letos červivých.
Akane - perla podzimu, 14.9.2014
Pro Akane mám slabost - proto jsem si ho letos narouboval. Uvažoval jsem ještě o Akane Red, ale dal jsem přednost klasice.
Elena, 14.9.2014
Dnes jsem dosklidil poslední plody a jsem letos s Elenou spokojen. Z letošních negativ snad jen, že nejde moc dužnina od pecky a slabší plodnost (tady ale bude problém jinde a ne v odrůdě). Chuťově velmi dobrá.
Procházkova, 14.8.2014
Stačí se podívat do starých pomologií, kolik odrůd se tam nachází a kolik známých jich přežilo do dnešních dnů. Objev některých starých a zapomenutých odrůd je radost, i když jich už moc není. Tady kousek v Doupovských horách byl ráj starých odrůd,... celý příspěvek >
Chrudimská, 13.8.2014
Dozrává vám Chrudimská najednou (většina plodů) nebo sklízíte postupně probírkou? Mám totiž delší dobu podezření, že ona "Vlaška", kde mi nesedí více věcí, je vlastně Chrudimská (Vaňkova) a oficiální Chrudimská ještě neplodí (roubovaná vloni), tak... celý příspěvek >
Oullinská renglóda, 13.8.2014
Včera jsem byl u známého okouknout pár plodů "neznámé žluté" a byly stejné, jaké tu předvedl pan Petr. Takže moje "Oullinská" asi není Oullinská nebo je to jiná forma, podobně jako u ZR.
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 13.8.2014 Obsahuje fotku
Také nemám strom zase nějak moc veliký, ale měl by být na myroši. Stromek se asi do záběru nevejde. Roste docela neuspořádaně, tak se musí víc krotit - hlavně vyvazovat.  Tady je pár plodů z loňska.
Broskvoň Modřinka, 12.8.2014
Pane Miloši, mohl by jste porovnat Krasavu, Modřinku a Michaelu? Co do chuti, růstu apod.
Čačanská lepotica, 12.8.2014
Souhlasím s Vámi. Letos jsem ČL objevil na zarostlém, tmavém a vlhkém místě u bažantnice, kde kdysi byly zahrady. I v těchto podmínkách byly plody této odrůdy chutné, vzhledově pěkné, nebyly vůbec červivé a bez moniliózy. Radost mi udělala i vedle... celý příspěvek >
Vlaška končí, 10.8.2014 Obsahuje fotku
Dnes sklizeny první plody "Vlašky" - chuťově jsou letos (narozdíl od loňska, kdy bylo přeplozeno) výborné - masité, hodně šťavnaté. Ale opět si musím trochu přisadit na pochyby o pravosti odrůdy - sklizeň docela brzy (i když je to letos tak o 14 dnů... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika