Příspěvky uživatele - 228.112

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Papírák, 12.1.2014
Orechy lúskam pomocou dreveného vretenového luskáčika, ktorý nám kúpil synátor na jarmoku kdesi na strednom Slovensku. Funguje na princípe vretenového lisu na víno. Práca s ním je príjemnejšia, tichšia, pohodovejšia a úlomky nelietajú po izbe ako u... celý příspěvek >
Granát - vhodná odrůda zrající mezi rannými a pozdními třešněmi, 12.1.2014
Autori L.Bakša-L.Smatana v brožúre Čerešne a višne uvádzajú o Kordii: "...Ovocie sa pri doprave neotláča, dopravu znáša dobre. Je náchylná na zmrzávanie v dreve. Proti červivosti je potrebná ochrana. Za dážďa nepuká, alebo len málo. Vhodná je najmä... celý příspěvek >
Odrody naších dedov a pradedov, 12.1.2014
Génové banky fixujú cenný genetický materiál zvyčajne 3 spôsobmi: uchovávanie semenných druhov v génovej banke v ex situ kolekciách, v in vitro a v in situ- v poľných kolekciách. Poskytujú ho nielen záujemcom v danej krajine, ale každoročne putuje aj... celý příspěvek >
Leze česnek, 11.1.2014
Zhruba po mesiaci som bol zastavený vo vinohrade za účelom odberu viničových rezkov pre záujemcov v ČR a SR. Popritom som kuknul na cesnak, ktorý som vysadil v poslednej dekáde novembra. Sem tam začínajú z mokrej hlinitej pôdy vyčuhovať špičky. Som... celý příspěvek >
HL 1834, 11.1.2014
Dostali sa mi do rúk v trocha horšie čitateľnej prílohe e-mailu od Ivana čerstvé výsledky degustácie jabĺk 7.1.2014 v Hořicích. Zaujalo ma tretie miesto- HL1834- kríženec odrody Podolské. Máte niekto, vážené pestovateľky a pestovatelia, skúsenosti s... celý příspěvek >
Odrody naších dedov a pradedov, 11.1.2014
Vieme, pane Mikeši. Nesúvisí tento fakt práve s tým, že české rezistenty sú najrozšírenejšie v celej Európe? Som rád, že sa nezabudlo ani na uchovanie starých génov. Napr. spomínaný Kalvil zimný biely- jablko naších pradedov-  patrí stále k... celý příspěvek >
Klejotok, 11.1.2014
20%ný ocot v plastovej flaši kúpite v Maďarsku bežne v predajniach s potravinami. Kyselinu ľadovú- 100%ný "ocot" už iba v laboratóriu alebo v predajni s laboratórnou chémiou. V Brne ju kedysi predávala Lachema.
Odrody naších dedov a pradedov, 11.1.2014
Áno, hrajeme si na virtuálnych šľachtiteľov, krížime na klávesniciach prastaré kultivary s novými a dobre sa pri tom bavíme. Vôbec takéto počínanie nepovažujem za kacírske alebo nevhodné. Možno si tohto vlákna všimne práve niektorý kompetentný z... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika