Příspěvky uživatele - 226.87

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čačanská lepotica, 1.11.2013 Obsahuje fotku
Zdravím, na jar tohto roku som vysadil mladý stromček Čačanskej lepotice. Pekne začala rásť, mala zdravo-vyzerajúce tmavozelené lístky, no neskôr sa na vrchnej strane listov objavila biela kresba (akoby poprašok), diery v listoch a postupne uschli... celý příspěvek >
Co je to za odrůdu?, 24.10.2013
máte pravdu, hodne sa to podobá, aj tie listy... také lopúchové... ako jediná odroda u mňa, má úplne matné a svetlozelené jemne plsnaté listy, väčšinou sa stretnete u rôznych odrôd s lesklými listami... a kedy u Vás dozrieva? keď strapce necháte... celý příspěvek >
Co je to za odrůdu?, 23.10.2013
Zdravím p.Lída, máte nejaké fotky tej Vašej odrody?
Co je to za odrůdu?, 23.10.2013
Zdravím p.Wimpi, je to môj prvý vypestovaný vinič z darovaného zeleného odrezku ("miestna odroda") zakorenený v PETke (teda je pravokorenný) a už je momentálne asi 10 ročný... myslím, že je dobre mrazuvzdorný (keď som ho odmalička nijako v zime... celý příspěvek >
Co je to za odrůdu?, 23.10.2013 Obsahuje fotku
Dobrý deň, prosím o identifikáciu mojej neznámej odrody. Je to tmavomodrá odroda s malými, riedkymi strapcami (cca 12 cm - 30g). Bobule sú tiež malé (cca 1 cm - 2g), väčšinou s jednym velkým zrnkom (vzhľadom na malú bobuľu), dužina je tuho-rôsolovitá... celý příspěvek >
Netradičné pestovanie viniča, 13.10.2013
ďakujem Vám za rady, takže kľudne by som mohol použiť piesok, lebo u nás je skôr ílovitá zemina...
Netradičné pestovanie viniča, 13.10.2013
Zdravím Paľo, a mohla by tá hlava byť vytvorená takto úplne pri zemi, vlastne úplne od koreňov (samozrejme pri pravokorenných sadeniciach), teda bez kmienika? Mala by úrodu? a čo sa týka toho prihrnutia zeminy sú názory, že to nerobí dobre očkám... celý příspěvek >
Netradičné pestovanie viniča, 13.10.2013 Obsahuje fotku
Zdravím, rozmýšľal som, ako by sa dalo ochrániť mladé sadenice pred mrazmi v zime a celkovo pestovanie v okrajových lokalitách (ako je tá moja). Napadlo ma, či by to nefungovalo tak, že by sa zasadila sadenica viniča do vyhĺbenej jamy pod úrovňou... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 7.10.2013
takže odporúčate normálne zasypať sadenice hlinou až po prvé očká, neodhnijú, keď sa tam bude držať vlhká hlina (sneh...)? Nebolo by lepšie použiť smrekovú čečinu? Aj vrúbľované sadenice môžem zasypať(nakopčiť) až nad miesto vrúbľovania? Kdesi... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 7.10.2013
ja som tiež plánoval zakryť na zimu smrekovou čečinou, ale tento extrémny mráz som absolútne nečakal, sústredil som sa na rajčiaky a myslel som, že nejakých -1°C nemôže réve uškodiť... ale keď to prišlo zo dňa na deň, bolo to tým horšie, že to bolo v... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 6.10.2013
ešte by ma zaujímalo, či je réva na jar schopná vyrašiť aj z koreňov, ak by sa prípadne stalo, že zmrznú všetky púčiky pri mladých sadeniciach?
Co vaše réva? (2013), 5.10.2013
takže sezóna sa u mňa definitívne skončila po včerajšej a predvčerajšej jasnej mrazivej noci pri -5°C ostali kríky úplne bez lístia, letorasty spálené, niektoré strapce už ani nedržia na kríkoch, čiže som bol nútený vyskúšať aj takto predčasne... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 29.9.2013 Obsahuje fotku
Zdravím, pripájam včerajšie foto mojej dozrievajúcej neznámej odrody viniča. Minulý rok o tomto čase bolo už krásne tmavomodro až dočierna vyfarbené, no tento rok je akosi oneskorené. Dúfam, že ešte dozrie a niečo ochutnám... Dozrieva hrozno ešte... celý příspěvek >
Réva - draslík x hořčík, 29.9.2013 Obsahuje fotku
tak som to dnes ustrihol - aj na detaile je vidieť, že letorast je značne poškodený a ozaj prúdili živiny už len malou časťou...
Réva - draslík x hořčík, 28.9.2013
takže letorast s miestom poškodenia mám radšej teraz odstrániť? Nepoškodia ho prichádzajúce mrazy? alebo ho odstrániť pri zimnom reze v čase vegetačného pokoja? Vtedy som myslel, že sa to miesto zahojí, ale asi by bol letorast hodne oslabený.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika