Příspěvky uživatele - 200.122

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kdy plánujete letos stříhat víno?, 2.2.2014
Jakým způsobem oslabuje růst? Nikdy jsem si nevšiml, že by keře ostřihané později, jakkoli zaostávaly v růstu za těmi dříve ostřihanými. Opakuji, že mé keře ostřihané loni v prosinci slzely velmi intenzivně, včetně odkapávání z řezných ran na koncích... celý příspěvek >
Zimní postřik jádrovin Nitrosanem 25, 2.2.2014
Velmi zajímavý článek k diskutovanému tématu je ZDE. Neméně zajímavá je i diskuse pod ním.
Kdy plánujete letos stříhat víno?, 2.2.2014
Loni jsem střihal už o Vánocích, abych vyzkoušel, jaký vliv má dřívější řez na slzení. Očekával jsem, že slzení bude nižší a nebo dokonce žádné, v porovnání s řezem v tradičním termínu koncem zimy. Předpoklad se však nepotvrdil, réva slzela úplně... celý příspěvek >
Lipnická švestka, 1.2.2014
Prý je dobře odlučitelná od pecky, takže to "Durancie" nebude.
Johanniter, Cabernet Blanc - zkušenosti, 28.1.2014
"Pravda je, že taky nechápu, proč vinaři prodávají kupř. Solaris, Hibernal, Cabernet Cortis za nesmyslný ceny".  Já si myslím, že vinaři prodávají za ceny tržní.Kdyby prodávali za ceny nesmyslné, svou produkci by neprodali a zkrachovali by.... celý příspěvek >
Cider - výroba, 28.1.2014
Prosté uzavření jablečného moštu do PET lahví, bez potřeby následné sterilizace, či zamražení, považuji za geniální vynález.  Určitě vyzkouším i přes potenciální riziko výbuchu. Asi to chce uchovávat při nízké teplotě, těsně nad nulou, aby se to... celý příspěvek >
Johanniter, Cabernet Blanc - zkušenosti, 24.1.2014
Pane Pal'o, myslím si, že nesprávně chápete a používáte výraz "frankoamerikán-y". Tento pojem se totiž používá pro označení skupiny odrůd vzniklých PŘÍMÝM křížením původních amerických odrůd typu Vitis labrusca a V. riparia s evropskou révou V.... celý příspěvek >
Johanniter, Cabernet Blanc - zkušenosti, 24.1.2014
Docela by mne zajímalo, co to bylo za degustaci, na které se podávají k ochutnávce jak nově vyšlechtěné interspecifické odrůdy, jež mají zvýšenou odolnot proti plísňovým chorobám (a tedy nižší nároky na chemickou ochranu) a které by se po stránce... celý příspěvek >
Oprava kladiva s plastovým topůrkem, 16.1.2014
Epoxidová pryskyřice má výhodu, že je snadno dostupná a levná. Její nevýhodou však je, že po vytvrdnutí není dostatečně elastická (pružná) a tak vytvořený spoj nedokáže dlouhodobě odolávat silově rázovému zatížení. Proto není příliš vhodná pro opravy... celý příspěvek >
Odrody naších dedov a pradedov, 11.1.2014
"Já bych ten vývoj tak rychlý neviděl". Jistě, amarouny byly žertovná nadsázka, jablko asi bude jablkem i za těch 250 let. Otázkou však je, jak v té době budou vypadat zahrady u domů, resp. u příbytků lidí a kolik lidí bude provozovat pěstování... celý příspěvek >
Co to kvete?, 11.1.2014
Ananas pana Ivana!!!
Zimní postřik jádrovin Nitrosanem 25, 9.1.2014
Vlnovníka jsem si před časem přinesl domů ze školky s novým stromkem (Fytos!). Zbavil jsem se ho takto: Po zjištění napadení v průběhu léta 2x postřik Magus-em v intervalu cca 14 dnů. Šíření se zastavilo. Na jaře následujícího roku těsně před rašením... celý příspěvek >
Příliš vysoký kmínek - přesadit hlouběji?, 26.12.2013
Není mi jasné, jak budete česat úrodu. Ty dva kmínky vedle sebe nepovažuji za šťastné řešení.
Hnojení stromů - stopové prvky, 24.12.2013
"... a zůstaly mi nějaké vnitřnosti a hlavy..." Pane Ivane, z vnitřností a hlav lze uvařit vynikající, podtrhuji slovo vynikající, rybí polévku. Přímo skvost vánočního stolu!   Škoda jich do kompostu, či pod stromy. (Jinak rybí kosti... celý příspěvek >
Štěpování révy - stratifikace, 23.12.2013
Zdar Mirku, jak se v pilinách pozná, že už začínají kořínky rašit a jak se pak narašené štěpovance vyjmou, aby se kořínky nepolámaly? Myslím, když to budete mít v tom "inkubátoru". Profíci to pravděpodobně řeší tak, že už mají vychytaný čas pro... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika