Příspěvky uživatele - 47.15

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jakou hrušeň? Hlavně né máslovku, 22.10.2012
Tedy ze starších "nemáslovek" Salisburyho... Mittwoch
Co nasadit?, 5.10.2012
Horší půda --> volte podnož myrobalán, kopejte větší díry (třeba i 60 průměr, 40-50 hloubka) a vyměňte za kvalitnější zeminu. K odrůdám: volit tolerantní či vysoce odolné šarce. Klidně mix durancie a Toptaste. Chutnal jsem letos obojí a je to fakt... celý příspěvek >
Rubinstep, 3.10.2012
Zajímavé. Rouby Rucly jsem si sehnal na jaro - kolegy zaujala při degustacích na CZU. Uvidíme v budoucnu. Mittwoch
Althanova ryngle, 2.10.2012
Nevím, kde jste na to byl. Ve všech pomolgiích se uvádí RENKLÓDA čili RYNGLE! Nejčastěji se przní tyto názvy v Čechách. Počínaje blumami (deformace z marketů) či rynglódami renglodami a já nevím čím vším... Už by se to konečně mohli naučit!!!
Vlašský ořešák, 18.9.2012
´Mars´! Česká odrůda, lety prověřená, hojně dostupná ve školkách. Pěstitelé zde chválí i jeho chuť. Já mám zatím 2-letý stromek, který krásně zdravě roste, hodnotit však nemohu... Zdraví Mittwoch
Co právě sklízíte v r. 2012?, 11.9.2012 Obsahuje fotku
Tentýž plod zespodu. Zdraví Mittwoch
Co právě sklízíte v r. 2012?, 11.9.2012 Obsahuje fotku
Pro potěchu Petrova oka (nejen) připojím foto z púle srpna, kdy bylo moje první Akane již krásně vybarvené a obří. Bohužel nakonec jsem jej stejně neochutnal. Mittwoch
Těchobuzická, 20.8.2012
Ahoj Petře. Začínám být čím dál více přesvědčen, že to co mi před lety zaslali ze Sempry jako Domácí, byla Těchobuzická - tvar plodů, listů, popis v pomologiích, vše sedí... Kůra se mi z Tvých fotek jeví také do šeda... Rouby v koruně Lepotice letos... celý příspěvek >
Co je to za slivon?, 17.8.2012
Tvar listů by mi možná seděl na Wangenheimovu, ale tvar plodů nene - ty na fotce pana Honzy mají jakoby špičku. Wangenheimka je celá kulovitá, spíše menší. Charakter růstu a větve by mě sváděly k tipu pana Vysloužila - Najbolji, ale plod Najbloji je... celý příspěvek >
Krasava, 9.8.2012
Ahoj Petře, krásné fotky. Hlavně zaostřené na to, oč nám běží. Co bys nám letos řekl k její chuti??? Zatím (ještě tak rok či dva) budu znát chuť jen bělomasých no name semenáčů... a že mi šmakují! Obzvláště kompot je z nich nedostižný svým zvláštně... celý příspěvek >
Čačanská lepotica, 2.8.2012
Mám s ní letitou zkušenost (15) z 550m.n.m., otevřených k Pradědu. Chuť byla moc dobrá, rodina si ji oblíbila. Plodnost každoroční, veliká (postřik proti pilatce nezbytný). Chuť samozřejmě nedosahuje kvalit řady odrůd (vč. Stanley chutnané z JM).... celý příspěvek >
Meruňky Pincot a Kioto, 2.7.2012
Takže první plod Pinkcotu na 2-letém stromku bude během pár dnů zralý. Já jej bohužel neochutnám, neb nebudu na zahradě. Velikost odhadem průměr 5 cm (větší), celooranžový s tmavým líček na slunečné straně. V pátek ještě nijak nevoněl, barevně... celý příspěvek >
Bio a zdravá hnojiva na rajčata, 12.6.2012
Jen poopravím, že by se nemělo říkat "umělá hnojiva" nýbrž "průmyslová hnojiva". Není na nich nic umělého. Původ je přírodní, reakce k získání definovaných směsí jsou chemické, řízené. Optimální je hnojit s mírou (průmyslová či zetlelá statková... celý příspěvek >
Zvyšuje bór odolnosť k mrazu?, 28.5.2012
Nedalo mi to. Tak jednoduchá a převratná metoda a neví se o ní masivně? Hledal jsem v odborných anglických článcích a světe div se, nic se neví (nebo jsem hledal špatně). Pouze v článku Raisanen et al. (2006) - "Does ice crystal formation in buds... celý příspěvek >
Višeň Meteor Korai, 19.4.2012
Paní Lído, díky za opravení. Přiznávám, v puse jsem měl jen "no name" višně o obě výše zmíněné maďarské. Morellenfeuer si seženu na základě Vašich referencí! ;-) Fanalu mám po mezích už asi 5 (2-leté neplodné roubovance). Zdraví Mittwoch
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika