Příspěvky uživatele - 10.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Problém se sviluškami, 5.5.2012
Zdravím Vás pán Zyjan! Hálčivec, svilušky aj vlnovník patria medzi roztočce a roztoče, tzn. že nelietajú. Samičky prezimujú v skulinkách kôry a na jar kladú vajíčka. Z nich sa liahnu zas prevažne samičky, takže sa veľmi rýchlo namnožia a cicaním... celý příspěvek >
Vaše zkušenosti - Pražákovi Droždín u Olomouce?, 4.5.2012 Obsahuje fotku
Neviem, či si môj príspevok prečítajú páni Kafka, Polehla, Kaněra, Boštička..., ale bol by som moc rád, keby mi poradili. Súčasne ich touto cestou srdečne pozdravujem. Kúpil som pred rokmi v Droždíne okrem sadeníc viniča, malín, egreša a okrasných... celý příspěvek >
Je možné zakrátit meruňku?, 4.5.2012
Ad MV: Vaša zeleno- biela čerešňa je pekne zakvitnutá, viac ako moja Kordia. Videl som však ešte hustejšie a belšie koruny čerešní, niečo podobné ako píše p.Mr.Bigggg. Kordiu som fotil krátko po rozkvetu. Keby bola aspoň polovica kvetov opeľená,... celý příspěvek >
Co je příčinou?, 4.5.2012
Dobrý deň do Budějovic! Ak sme Vám s Petrem pomohli upresniť diagnózu, potešenie je hlavne na našej strane. Čas istotne ukáže, ako sa broskyňa s problémom v pôde či v cievnych zväzkoch vyrovná. Ošetrením kôry konárov meďnatým prípravkom, napr.... celý příspěvek >
Hrušeň Bohemica, 4.5.2012
Netvrdil som, že Bohemica je samosprašná, napísal to na obale stromčeka Jural. A verím, že omylom, nie zámerne. Skutočnosť, že u Bohemicy nie sú opeľovacie pomery preverené, prirodzene znamená, že nie sú známi všetci vhodní opeľovači, prípadne... celý příspěvek >
Vinič - zatial nepuči, 4.5.2012
Takto striedavo mi vlani na jar rašila na oblúkoch Nadežda AZOS- iba každé 2. až 3. očko. Tie, čo nevyrašili, ostali do konca sezóny suché. Pritom predminulá zima mala u nás iba krátkotrvajúci pokles teploty. Tento rok trvali februárové mrazy fest-... celý příspěvek >
Vinič - zatial nepuči, 3.5.2012
Zdravím Vás, Peetoo! Kmienik na ľavej snímke vyzerá dosť preschnutý či premrznutý. Skúste opatrne šikmo zarezať nožíkom do kmeňa, či je pletivo živé a nie hnedé a suché. Stará kôra sa odlupuje fyziologicky. Ja jej na jar pomáham a kmienky očistím... celý příspěvek >
Co se stalo s mou hrušní?, 3.5.2012
Zdravím Vás Peter! V žiadnom prípade hrušku nevykopávajte! Stáva sa to aj u mojej Dicolorky. Suché končeky odlomte či ustrihnite a hrušne príp.postriekajte insekticídom. Ja som to riešil iba mechanicky, bez postreku a o 2-3 týždne bolo po problémoch.... celý příspěvek >
Vinič - zatial nepuči, 3.5.2012
To je paráda, Mirku! Vyzerá to, že Lora v naších podmienkach bude prosperovať. Že Vám neraší bulharská Velika, to by som chápal, ale prečo neide Vostorg? Skúste ešte počkať. Moja Rhea, ktorú stále vychvalujem, ma tiež nemilo prekvapila. Pravý kmeň,... celý příspěvek >
Priškrtený kmeň, 3.5.2012
Dobrý deň! Neuviedol ste, z akého materiálu je špagát vyrobený. Pokiaľ to nie je prírodný materiál, nerozloží sa a bude sa časom zarezávať hlbšie a hlbšie. Preto Vám odporúčam ostrým nožíkom, napr. žabkou, zvislým rezom dĺžky cca 2 cm zarezať do... celý příspěvek >
Hrušeň Bohemica, 3.5.2012
Stano, nie je mojou snahou vyvracať niečí názor. Zrejme nepozorne čítate príspevky, to sa stáva aj mne. Nesúhlas je prejavom názoru, na ktorý máme všetci právo, aj Vy.  V prípade diskúsie o opeľovacích pomeroch kultivaru Bohemica p. MV tvrdil,... celý příspěvek >
Odrůda, která překonává Coxovu renetu?, 3.5.2012
Autori novej odrody Paradis Utopia vybrali pri krížení veľmi dobrých rodičovských partnerov. Topaz aj Pinovu takisto považujem za svoje najchutnejšie odrody. Pinova prekonáva iné sorty svojou vytrvalou a vysokou úrodnosťou a dlhotrvajúcou výraznou... celý příspěvek >
Vinič - zatial nepuči, 3.5.2012
Zdravím do Poštornej, Mirku! Mám pre Vás dobrú správu. Na Belehradskom bezsemennom už rašia všetky očká. Nepotvrdila sa moja úvaha, že mínus 17 táto sorta neprežije. Jednoducho neskoro raší, podobne ako Nadežda AZOS alebo Rhea. Napriek tomu, že mráz... celý příspěvek >
Hrušeň Bohemica, 3.5.2012
V prípade vhodných opeľovačov Bohemicy odporúčam pozrieť na tuto stránku. Týmto údajom verím viac ako názoru p.MV. Pokiaľ ide o "lež" zo strany Juralu, prikláňam sa k alternatíve omylu.
Hrušeň Bohemica, 1.5.2012
Jural, podobne ako mnohí predajcovia, nemusí byť súčasne skúseným pestovateľom a vynikajúcim znalcom teórie. Skutočnosť, že opeľovacie pomery u kultivaru Bohemica nie sú dostatočne preverené a navyše, ako písal p.Kaněra, plody u tejto sorty v značnom... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika