Příspěvky uživatele - 163.208

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Gascoigneho šarlatové, 12.1.2012
Stark Earlist by Vám Lído tiež chutil. Dozrieva cca o 2 týždne skôr ako starodávna klasika Priesvitné letné a veľmi príjemne voní. Spočiatku má tiež krehkú, šťavnatú, bielu dužninu. Nepamätám si, či som v minulosti jedol Gascigneho šarlatové, takže... celý příspěvek >
Preočkovanie starého vinohradu, 12.1.2012 Obsahuje fotku
Dobrý deň Vlado! V pohode to tak môžete spraviť. Keď začnú koncom apríľa rašiť očká novej odrody, nezabúdajte vylamovať rašiace očká pôvodnej sorty. Postupne pôvodný koreň prestane tlačiť miazgu do spiacich očiek a životná sila sa presunie do nových... celý příspěvek >
Preočkovanie starého vinohradu, 12.1.2012
Dobrý deň, Janka!  Ďakujem Vám za info-video ohľadne nožníc. Bohužiaľ zimné vrúbľovanie podpníkového viniča, zavoskovanie spoja a následné zakoreňovanie vo vlhkých pilinách nerobím, aj keď by som sa to rád naučil. Preočkovávam staré viničové... celý příspěvek >
Samosprašný rakytník, 11.1.2012
Prezreté plody rakytníka majú tenkú šupku, ktorá praskne aj pri jemnom uchytení do prstov. Odskúšal som drobné plody oberať za mrazu (tuším mínus 8) a bola to paráda. Podložíte misku a už iba rukou v rukavici plodíky odrolíte. Nechránenú dlaň si... celý příspěvek >
Gascoigneho šarlatové, 11.1.2012
Jabĺčka Gascoigneho na Petrových snímkach mi pri pohľade zblízka dosť pripomínajú letnú Stark Earlist. Chuť Gascoigneho bude istotne lepšia.  Paľo
Co Vaše réva? (rok 2011), 11.1.2012
Ja som zatiaľ obalil netkanou textíliou iba starý dvojkmeň odrody Rhea a to iba preto, aby si na kmeňoch prestal brúsiť drápky náš kocúr. Dotrhanú kôru som pred obalením odstránil. V priebehu budúcej sezóny sa vytvorí nová. Tepelná izolácia na... celý příspěvek >
Odrůda Meruňky Leala, 11.1.2012
Pán Mimmo, pochopil som pána Radasa tak, že má 40 cm dobrej zeminy a až pod ňou íl. Suchého ílu by som sa nebál, korene si prerazia cestu. Horšie je to s mokrým ílom, tam hrozí asfyxia koreňov. Aj preto je lepšie mať marhuľový sad na svahu- spodná... celý příspěvek >
Samosprašný rakytník, 10.1.2012
Asi majú na Sibíri lepšie zvládnutú technológiu zberu. Ide im hlavne o olej, nie o chuť. V auguste sú u nás plody rakytníka ešte dosť kyslé. Po zime, ak ich nevyzobali vtáci, sú zas prekysnuté. Čo takto nastrihať v septembri konárky obalené plodmi,... celý příspěvek >
Samosprašný rakytník, 10.1.2012
S tým prezretím máte pravdu. Minulý rok bola teplá jeseň a v decembri už bola dužnina plodov dosť prezretá. Podobne nakysnuté boli aj plody mišpule. Každý ale nemá veľkoplodú Leikoru a oberanie plodíkov s mikroskopickou stopečkou je naozaj šušňavá... celý příspěvek >
Odrůda Meruňky Leala, 10.1.2012
Dobrý večer! Nenapísal ste, či máte naspodu vlhký alebo suchý íl. Väčšina stromkov sa predáva na semenáčoch alebo myrobalánu. Tie ale nie sú moc vhodné do ťažších pôd. Obidva typy podpníkov som vyzkúšal v ťažkej suchej ílovici na svahu. Semenáč dosť... celý příspěvek >
Nova čierna Merunka z ruska, 10.1.2012
Ceľkom zaujímavú prezentáciu ruských marhúľ a slivkovín objavil p. Milan Fiala na této stránke.    Paľo
Odrůda Meruňky Leala, 10.1.2012
Pre pána 0.146 na začiatku vlákna: V prípade, že máte záhradu na svahovitom pozemku, je lepšie sadiť marhuľu do voľného priestoru- čo najvyššie, aby mrazivý vzduch nestagnoval, stiekol dole a nepoškodil kvety. V dreve sú marhule odolnejšie ako... celý příspěvek >
Kaki od Starkla, 8.1.2012
Dobrý deň, Ello! Solídny prehľad o kultivaroch ebenovníka predviedol diskutujúci Okawango v príspevku z 2.12.2011 vo vlákne Hurmi kaki- tomel japonský.  Paľo
Vzdálenost stromů - opylovačů, 8.1.2012
Kombinácia kvetín a ovocných plodín je príjemná aj užitočná. Robím to v prídomovej záhradke aj vo vinohrade, kde medzi kry viniča vysievam afrikány. Pach aksamitníka spoľahlivo odpudzuje krtky, hryzce, hraboše a inú háveť. Čmeliaky z Holandska... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika