Příspěvky uživatele - 99.233

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kde roste na plzeňsku oskeruše?, 8.9.2011
Nepletu-li se, jeden strom býval v soukromé zahradě v Borovanech (?) na Tachovsku. Tři stromy by měly být nověji vysázeny na návsi v Klášteře u Nepomuka. Publikace "Flóra a vegetace města Plzně" uvádí, že byla kdysi vysazena na náměstí Míru, později... celý příspěvek >
Je možné stříhat jeřabinu?, 8.9.2011
Stříhat ji je možné. Otázkou je dosažený efekt. Myslím, že se tak ostříhají (téměř) všechny květní pupeny, tedy nepokvete a nebude mít samozřejmě ani plody. Jaký máte důvod stříhat ji v této výšce? Jakou jeřabinu máte na mysli? Josef.
Co je to za květiny, 8.9.2011
Již včera jsem si podle stavby květu soukromě tipl, že je to něco z lilkovitých rostlin (Solanaceae), tedy příbuzenstvo bramboru, rajčat, andělských trumpet, durmanu, petůnie apod. Dnes se mi to potvrdilo. Hned asi 12.obrázek na druhé straně obrázků... celý příspěvek >
Zná někdo jméno fialové a žluté květiny?, 8.9.2011
Lído, bude to tak, jak jste napsala. Tím pádem neplatí můj dojem, že jsem je viděl mezi paznehtníkovitými (Acanthaceae), ale možná jsem je zahlédl mezi krtičníkovitými (Scrophulariaceae), které jsem též prohledával, jak jsem se o tom již dříve... celý příspěvek >
Prosím i identifikaci plevele a radu, jak se ho zbavit z trávníku, 8.9.2011
Myslím, že se jedná o vrbinu penízkovitou. Zkuste selektivní herbicidy s jinými účinnými látkami. (Doplňte ještě o prořezání trávníku s jeho důkladným vyčesáním.) Josef.
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika