Příspěvky uživatele - 163.202

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Black Magic, 2.4.2011
Dobrý deň! Dnes som spravil "okružnú jazdu " cez Strážnicu a Hodonín, aby som o.i. zistil, aký sortiment viniča od fy Jural a v akej cene sa predáva. V Strážnici sa predávajú len za 89 Kč (kúpil som Muskatay). Okrem toho ponúkali Pomerančový, Muskat... celý příspěvek >
V. vinifera a bezsemenné odrůdy, 2.4.2011
Dobrý deň Luďku! Vaše odporúčania ohľadne výberu odrôd budú istotne cenné hlavne pre pani Jitku, ktorá zahájila túto diskúsiu. U nás na Záhorí tiež nie sú ideálne podmienky ako napr. okolo Pezinka. AT 6-3 SK mi v tomto roku bude prvý raz plodiť, tak... celý příspěvek >
Vaše zkušenosti - Pražákovi Droždín u Olomouce?, 1.4.2011
Tož ja si na Droždín v záležitosti prístupu nemôžem sťažovať. Asi preto, že to bolo cca pred 8 rokmi. Obsluhovala nás tuším manželka podnikateľa (pôvodom zo Slovenska) a všetko bolo v pohode. Trpezlivo nám ukázala všetko a mohli sme si vybrať čo sme... celý příspěvek >
V. vinifera a bezsemenné odrůdy, 1.4.2011
Dobrý deň Luďku! Vaše skúsenosti s pestovaním viniča sú cenné a poučné. Nemám skleník, iba niekedy v budúcnosti plánujem obostavať V.vinifera Ametyst a V.interspecifica AT 6-3 SK konštrukciou a lexanom v podobe skleníčka, aby som zabránil zmŕzaniu... celý příspěvek >
Co s jahodami?, 1.4.2011
Nápad pána 378 je originálny a praktický. Jahodník je vpodstate burina, ktorú musíte stále prerieďovať, aby Vám zelený koberec časom husto nepokryl záhony. Zvyčajná prax je odstráňovanie poplazov a priesad 2. a 3. generácie. V minulosti som pestoval... celý příspěvek >
Black Magic, 1.4.2011
Áno, výstižne a humorne ste to vyjadril. Platí to aj u muštových odrôd. Napr. u novej moravskej PIWI-sorty Erilon sa naopak trom modrým rodičom podarilo splodiť biele dieťa. Paľo
Kdy řezat, 1.4.2011
Niektoré rezné rany už vyviazaných ťažňov slzia, aj keď boli strihané cez zimu, ale je to iba "pár kvapiek", ktoré nemôžu koreň vysíliť. Veľmi záleží aj na odrode, či má geneticky dané neskoré rašenie. Napr. osemročná Rhea u mňa pri dome je aj pri... celý příspěvek >
Black Magic, 1.4.2011
Krížením Moldova x Kardinál vzniklo viac dobrých odrôd (Ajvaz, Nadežda AZOS...). Kodrjanka je kríženec Moldovy a Maršálskeho. Novšie stolové veľkoplodé hybridy už asi v chuti plodov a odolnosti tieto odrody prekonali. Stále neviem, či Black Magic... celý příspěvek >
Dusíkaté vápno a jiné herbicidy ve vinici, 1.4.2011
Herbicídny účinok tekutého koncentrátu DAM nariedeného v pomere max.1:2 bol úspešne odskúšaný. Sortiment odstránených burín už Vám neviem zistiť, bolo to dávnejšie. Výhoda je v tom, že sa do pôdy nedostane pesticíd. Dusík v pôde vinič s radosťou... celý příspěvek >
Dusíkaté vápno a jiné herbicidy ve vinici, 1.4.2011
Dobrý deň! Dusíkatým vápnom dodáte pôde hlavne vápnik. Neviem aké pH pôdy máte vo Vašej vinici, ale domnievam sa, že vinič netreba veľa vápniť, aj keď mu pôdy na zvetralých železitých vápencoch (napr. Modrý Portugal v Orešanoch) vyhovujú. Dával by... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika