Příspěvky uživatele - 184.104

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pokryvné růže, 31.3.2011
Myslím, že výhony (moc) mezakořeňují; že hlavní výživovou funkci más tále kořenový systém podnože, A pokud zakoření, pak prokoření i do vrstvy kůry a později případně i netkanou textilií. Josef.
Prvý rez, 31.3.2011
A ještě malé doplnění: jejich odstřižením nyní způsobím jen dvě malé rány, které se vcelku rychle zahojí. Při pozdějším odstraňování by rány byly o to větší a pomaleji by se hojily. Tenké horní větvičky ponechávám, aby stromek pomohly vyživovat... celý příspěvek >
Jaká vzdálenost mezi ovocnými stromky?, 31.3.2011
Polokmen má výšku kmene (pokud si dobře vzpomínám) 150-170 cm a je štěpovaný na silně rostoucí podnoži. Pro takovéto stromy je Lídou uváděných 6 m a 3 m od plotu opravdu minimum. Já bych volil raději 8 m mezi sebou a 5 m od plotu; u ořešáků a třešní... celý příspěvek >
Ořešáky versus smrčkový plot a jabloně, 31.3.2011
Když jsem ráno četl Vaši (Z.B.) smutnou reakci na dosah kořenů ořešáku (16 m - za barák) a povzdech, že se Vašeho snu budete muset vzdát, napadlo mne ještě jedno řešení: použijte zemní bariéru, aby kořeny nemohly narušit statiku domu. Konkrétně mám... celý příspěvek >
Čím pohnojit malé listnáče?, 31.3.2011
Použijte třeba cererit nebo jiné plné hnojivo. V živné půdě třeba ani hnojit nemusíte. A v přírodě všechno roste taky bez hnojení :-) Josef.
Jaký postřik na sladký lupen?, 31.3.2011
Sladkýmu lupení se u nás na východě Čech říkávalo "bejčák", tedy "býčí jazyk" a je to velkolistý druh šťovíku: šťovík tupolistý (Rumex obtusifolia?). Použijte některý selektivní herbicid do trávníku - je jich mnoho. Počítejte s... celý příspěvek >
Prvý rez, 31.3.2011
O trochu bych zvýšil nasazení korunky, aby nezačínala tak nízko a byl pod stromek přístup.. U jabloně na M9 by sice pod stromkem neměl být trávník (takže nepočítám s tím, že by vadily při sekání), ale buď černý nebo mulčovaný úhor, případně by tam... celý příspěvek >
Skalník dammerův, 31.3.2011
Záleží na Vás, jak rychle to chcete mít zarostlé a taky třeba na tom, jakou zvolíte odrůdu. rychle rostoucí a vyšší odrůdy Skogsholm a Coral Beauty bohatě postačí na vzdálenost 1-1,5 m. Nižší, přitisklé odrůdy - Green Carpet, Eichholz apod. raději... celý příspěvek >
Prvý rez, 31.3.2011
Jabloň č. 1: odřízl bych ty dvě spodní silnější větvičky úplně, ty slabší nad nimi bych prozatím ponechal (odstřihnout je můžete kdykoli později, pokud nebudou vhodné).  Nektarinka: rozhodně potřebuje radikální sestřih. Já bych to udělal tak,... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika