Příspěvky uživatele - 24.183

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ideální velikost jámy a množství hnoje pro sázení ovocných stromků a rybízů, 30.3.2011
No, na rybíz bych udělal asi o dost menší díru než na jabloň . Ono není jednoduché v tomto radit, když uděláte jámu hodně velkou a do ní dáte velkou vrstvu hnoje, bude si to sedat několik roků a ve finále budete mít strom "utopený" pod... celý příspěvek >
Meruňka odrůda Goldrich, 29.3.2011
Já čekám letos první plody na ochutnání... Odrůda Goldrich vznikla v USA, z křížení odrůd Sunglo x Perfection. Roste bujně, vzpřímeně. Je částečně samosprašná. Plodí brzy a pravidelně, nevyžaduje probírku. Zraje 5 dní před Velkopavlovickou. Plod je... celý příspěvek >
Pokácení ovocných stromů, povolení?, 27.3.2011
Původní tazatel chce kácet staré, proschlé jabloně. Já na jeho místě bych je pokácel, nejlépe po nějakém silném větru či bouřce a pro jistotu bych udělal pár šikovných fotek, dokumentujících jejich špatný stav. Potom bych v souladu se zákonem... celý příspěvek >
Broskve symfonie, meruňka Radka, 27.3.2011
Radku mám druhým rokem, letos ještě plody nebudou. Hned při sázení jsem ostříhanými větvičkami narouboval myrobalány, takže mladých stromků této odrůdy mám dostatek. Zatím mohu říci, že to asi není příliš bujně rostoucí odrůda.
Pokácení ovocných stromů, povolení?, 26.3.2011
Zákon č.114/1992Sb., §8 odst.3) Povolení není třeba ke kácení dřevin na pozemcích, které jsou ve vlastnictví fyzických osob, jestliže pozemky užívají a jde-li o stromy se stanovenou velikostí, popřípadě jinou charakteristikou. Tuto velikost,... celý příspěvek >
Výsadba meruněk - přidat kompost?, 26.3.2011
Dobře vyzrálý kompost kořeny nespálí. Ale pokud není vyzrálý, samozřejmě je spálit může.
Roubování za kůru - je už čas?, 26.3.2011
Ne.
Vzrůst na podnoži BVA a do podmínek?, 24.3.2011
Myslím, že na podnoži BVA poroste stromek spíš méně.
Co jsou to za stromy a co s nima?, 20.3.2011
Poslední foto není švestka. Bude to nějaká mirabelka, nebo myrobalán.
Skleníky Tobiáš - zkušenosti, spokojenost?, 19.3.2011
Také mám skleník prodloužený a o podpírání střechy v zimě slyším dnes poprvé.
Jaké odrůdy jabloní?, 19.3.2011
Záleží na vaší chuti, každému chutná něco jiného. Nebojte, každá odrůda u vás dobře poroste.
Jak to vypadá s úrodou meruněk?, 19.3.2011
Asi 50km od vás po proudu Labe paní Lído. Tady nespadla ani vločka, jen krásně prší.
Jak to vypadá s úrodou meruněk?, 18.3.2011
Včera jsem řezal meruňky, jsou těsně před květem.. Nechci to zakřiknout, ale tak obrovskou násadu květů jsem ještě neviděl. I loni roubované stromky jsou obalené květními pupeny.
Vetrolam, 17.3.2011
V zimě jsou jehličnany dobré řešení. Já jsem těch topolů dal šest řad, aby to přes zimu také trošku fungovalo .
Vylévání sudů?, 17.3.2011
Jsem na tom podobně. Mám vyzkoušeno, že když do ledu každý den vysekám díru, tak se sud nenatlakuje a dno se nevyboulí, i když sud postupně celý zamrzne.  Ale kdo by se s tím dřel, jak nastanou celodenní mrazy, sudy raději vylévám.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika